10 nowych tras w przyszłorocznej ofercie Air France KLM

Air France KLM – francusko holenderska spółka kontynuuje ekspansję w Europie dodając do swojej siatki połączeń kolejne miasta. W sezonie wiosenno-letnim 2017 linie KLM zapowiedziały regularne loty do Graz (Austria), Londynu – na lotnisko City (Wielka Brytania), Porto (Portugalia) oraz Malagi (Hiszpania). Sezonowo podczas letnich wakacji KLM będzie też latał do Splitu (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia) i Katanii (Włochy – Sycylia). Wszystkie loty KLM odbywają się przez Amsterdam. Natomiast linie Air France wzbogacają swoją ofertę o loty do Marakeszu (Maroko) oraz Porto (Portugalia), przy czym w tym przypadku wszystkie loty odbywają się przez Paryż.

Jednak najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017! Powód do radości mają nie tylko Gdańszczanie, którzy dzięki nowemu połączeniu zyskują ponad 150 ciekawych kierunków w siatce KLM ale też liczni zagraniczni goście, którzy już kupują bilety, aby odwiedzić nasz piękny Gdańsk i z pewnością kawałek Pomorza.

“Pragniemy zaoferować naszym klientom bezpośrednie loty z Amsterdamu do jeszcze większej liczby miast do wyboru. Dzięki rozbudowie siatki połączeń w Europie o nowe trasy, tego lata KLM odda do dyspozycji podróżnych ponad 700 tysięcy dodatkowych miejsc w samolotach w porównaniu z sezonem lato 2016. Pasażerowie KLM będą mogli polecieć już do 82 miast w Europie.” – powiedział Pieter Elbers – Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.

Wakacyjna siatka na terenie Europy

Tradycyjnie planując rozkład lotów w każdym kolejnym sezonie linie optymalizują siatkę połączeń, dostosowując ofertę do oczekiwań podróżnych, zapotrzebowania rynku, jak też floty samolotów, którą aktualnie dysponują. W sezonie letnim 2016 otwarto 13 nowych tras w Europie. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy), Genua (Włochy), Inverness (Szkocja), Southampton (Anglia), Alicante, Ibiza i Walencja (Hiszpania), a także Glasgow (Szkocja), Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a. Ponadto Air France uruchomił nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.
Mimo, że już bardzo szeroki, wachlarz destynacji europejskich Air France KLM znowu wzbogaca się o kolejne miasta – wszystkie z dużym potencjałem turystycznym. Wiosną i latem 2017 podróżni będą mogli dolecieć samolotami Air France i KLM do kolejnych 7. miast w Europie. Będą to Gdańsk, Graz (Austria), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia), Katania (Włochy – Sycylia). Dodatkowo KLM będzie teraz latał na 2 lotniska w Londynie – Heathrow oraz London City.

KLM w Gdańsku

Od 15 maja 2017 samoloty KLM będą latały bezpośrednio na trasie Gdańsk-Amsterdam, na lotnisko Schiphol. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, a Trójmiasto z pewnością zyska wielu dodatkowych gości z Holandii i nie tylko.
Początkowo sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, samolot KLM będzie startował z lotniska w Amsterdamie o godzinie 11:45, aby wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 13:30. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Gdańska o godzinie 14:05 i przylot do Amsterdamu o 16:00. Od 21 maja 2017 KLM będzie już oferował codzienne połączenia (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie, dodając lot w niedzielę: Amsterdam-Gdańsk: 09:25-11:10 i powrotny Gdańsk-Amsterdam: 11:45-13:40.*
Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper maszyną Embraer 190 ze 100 miejscami na pokładzie (20 w Klasie Biznes i 80 w Klasie Ekonomicznej).

Do tej pory KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, z Warszawy, a od niedawna (od maja 2015) również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 42 loty tygodniowo.

Najnowsze propozycje Air France KLM na sezon wiosna-lato 2017

Nowe kierunki w ofercie Air France KLM to przepiękne miasta, z pewnością warte odwiedzenia ze względu na zabytki, krajobrazy i niepowtarzalny klimat starego kontynentu.

Graz (Austria)
Jest drugim co do wielkości (po Wiedniu) miastem Austrii, cenionym ze względu na historyczne centrum miasta. Stare miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest największym średniowiecznym centrum miasta w Środkowej Europie. Poza historycznym znaczeniem Graz jest również istotnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i naukowym tej części Europy. W mieście znajdują się cztery uniwersytety i ponad 45 tysięcy studentów, co niewątpliwie czyni go miastem „młodym duchem”, z wieloma okazjami do dobrej zabawy. Miasto leży 200 km na południowy-zachód od Wiednia, blisko granicy ze Słowenią.

Porto (Porugalia)
Porto to nowe miasto w ofercie zarówno KLM jak i Air France, dokąd będziemy mogli dolecieć przez Amsterdam lub Paryż (CDG). Porto jest drugą co do wielkości (po Lizbonie) metropolią w Portugalii, położoną w północnej części kraju nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Duero. Porto ze swoimi czterema zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i nie bez powodu przyciąga licznych gości z całego świata. Średniowieczne budowle, 6 mostów łączących dwa brzegi rzeki, czy produkowane w regionie słynne Porto – to tylko niewielka część wspaniałości Porto!

Malaga (Hiszpania)
Malaga to hiszpańskie miasto położone na południu kraju, nad Morzem Śródziemnym, na słynnym Costa del Sol. Słynie z łagodnego klimatu, szerokich piaszczystych plaż i licznych zabytków w samym mieście, jak i w całym regionie Andaluzji. Ze względu na swoje strategiczne położenie Malaga jest też ważnym portem handlowym i celem licznych statków wycieczkowych po Morzu Śródziemnym.

Split (Chorwacja)
Split to jedno z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Leży na południu kraju, na niewielkim półwyspie, otoczone wodami Morza Adriatyckiego. To ważny ośrodek miejski i węzeł komunikacyjny, a także miejsce o dużym znaczeniu historycznym. Główną atrakcją Splitu są historyczne pozostałości, a właściwie ruiny Pałacu Dioklecjana. Dziś uliczki starego miasta biegną tam, gdzie w przeszłości prowadziły mury olbrzymiego pałacu. Port morski w Splicie to doskonały punkt startowy do zwiedzania większości Wysp Południowej Dalmacji. Poza cennymi zabytkami i urokliwymi plażami Chorwacja ma wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom, a jej gospodarka w dużym stopniu bazuje na przemyśle turystycznym.

Cagliari (Włochy – Sardynia)
Cagliari to stolica Sardynii – wyspy na Morzu Śródziemnym i autonomicznego regionu Włoch. Miasto Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie. Najstarsza część miasta leży na wzgórzu w historycznej dzielnicy Castello, skąd rozciąga się fantastyczny widok na Zatokę Cagliari. Większość dawnych murów miejskich pozostała do dziś w nienaruszonym stanie, wraz z dwiema wapiennymi wieżami z XI wieku n.e. Inne obowiązkowe atrakcje turystyczne miasta to Katedra Santa Maria, Bazylika San Saturnino oraz rzymski amfiteatr. Calgiari to „brama wjazdowa” do Sardynii – wyspy pełnej słońca, o bogatej przeszłości i niezrównanych krajobrazach.

Katania (Włochy – Sycylia)
Katania to drugie po Palermo co do wielkości sycylijskie miasto, położone na wschodnim wybrzeżu tej włoskiej wyspy nad Morzem Jońskim. Miasto leżu u stóp wciąż aktywnego wulkanu Etna, który góruje nad okolicą, w oddaleniu niespełna 30 kilometrów od Katanii. Miasto, jak i strategicznie usytuowana Sycylia miało burzliwe dzieje. Będąc niegdyś pod wpływami m.in. Greków, Rzymian, Arabów, Bizancjum, Normanów i wielu innych – dziś oferuje bogatą mieszankę różnorodnych zabytków z różnych okresów i kultur, ale największą wagę przyznano barokowemu centrum Katanii, które znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie Katania jest też ważnym dla handlu, jak i ruchu turystycznego portem morskim.

Marakesz (Maroko)

Miasto Marakesz, usytuowane u stop Gór Atlas, jest uważane za serce Maroka i jego południową stolicę. Marakesz jest nazywany „Czerwonym Miastem” z powodu ceglasto-łososiowych murów domów, które nadają miastu specyficzny koloryt szczególnie w świetle zachodzącego słońca. Jest to miejsce o dużym znaczeniu historycznym i licznych atrakcjach turystycznych. Warto zwiedzić meczety, pałace, np De La Bahia, muzeum, Wyższą Szkołę Koraniczną, bazar na placu Jamma El Fna, medinę, suk oraz słynne garbarnie, których zapachy mieszają się z innymi zapachami tego egzotycznego miejsca, z wąskimi uliczkami i ciasnymi zaułkami, straganami z przyprawami i urokliwymi kawiarniami serwującymi miętową herbatę. Oprócz Marakeszu, z Grupą Air France KLM można dolecieć do innych miast w Maroku – m.in. do Agadiru, Casablanki i Rabatu.

Źródło / Autor: Air France KLM
Zdjęcie: Air France KLM