Przekazanie flag Rzeczpospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych do zasobów Sali Tradycji 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Krzesiny

30 listopada br. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach odbyło się przekazanie polskiej i amerykańskiej flagi, które przeleciały do Polski wraz z jednym z pierwszych F-16.

W sali Tradycji 31. BLT w obecności Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, gen. bryg. pil. Dariusza Malinowskiego oraz Dowódcy Bazy płk dr pil. Grzegorza Ślusarza dokonano przekazania polskiej i amerykańskiej flagi, które staną się częścią ekspozycji dotyczącej historii polskiego lotnictwa wojskowego w Poznaniu. Przez 10 lat flagi były pod opieka byłego Dyrektora Biura F-16 MON, płk rez. pil. Piotra Łukaszewicza, który postanowił je przekazać w związku z 10-leciem użytkowania naszych Jastrzębi w Siłach Powietrznych RP. „Bez najmniejszej wątpliwości dziesiąta rocznica to znakomita okazja by flagi trafiły do tych którzy mieli i mają największy wkład w efektywne i bezpieczne użytkowanie F-16 w Polsce. Proszę przyjąć te flagi jako wyraz mojego osobistego uznania i podziękowania wszystkim, którzy byli i są zaangażowani w funkcjonowanie systemu F-16, za wysiłek, zaangażowanie i pasję” – powiedział płk Łukaszewicz. Podczas przekazania flag obecny był płk rez. Sił Powietrznych USA (USAF) Mike Stewart, były pilot, który wyraził swój podziw dla postępu i perspektyw jakie stoją przed polskim lotnictwem wojskowym.

Tekst:kpt. Grzegorz Jasianek/ 2. SLT
Zdjęcie: kpt. Krzysztof Nanuś/ 31. BLT