Lotnisko Kraków – statystyki za listopad i podsumowanie roku

W listopadzie krakowskie lotnisko obsłużyło 386 826 pasażerów tj. o 24% więcej niż w roku ubiegłym. W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3 237 operacji lotniczych, tj. o 23% więcej niż w październiku 2015 roku. Od początku roku do 30 listopada w Kraków Airport obsłużono 4 597 291 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17% w stosunku do 2015 roku.

– Listopad rozpoczęliśmy inauguracjami sześciu połączeń dwóch największych przewoźników na krakowskim lotnisku, linii lotniczych – Ryanair i easyJet. W ubiegłym tygodniu wspólnie z PLL LOT ogłosiliśmy połączenie do Chicago. Od lipca Dreamliner będzie cotygodniowym gościem w Kraków Airport – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Kolejną dobrą wiadomością jest powstanie pierwszego w Krakowie akceleratora startupów. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że połączenie doświadczenia i wiedzy pracowników lotniska z innowacyjnymi pomysłami zaowocuje wdrożeniem rozwiązań, z których będą mogli korzystać nie tylko pasażerowie. – dodał.

W listopadzie Kraków Airport został partnerem strategicznym pierwszego w Krakowie akceleratora startupów. Program wsparcia dla młodych firm technologicznych będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków
Zdjęcie: Lotnisko Kraków