N3 może serwisować silniki Trent dla A350 XWB

Spółka N3 Engine Overhaul Services (N3), powołana przez Lufthansa Technik AG i Rolls-Royce plc. w celu utrzymania i naprawy silników lotniczych, została upoważniona do serwisowania i naprawy silników w samolotach Airbus A350. Federalny Urząd Lotnictwa (LBA) przyznał spółce N3 koncesję w ramach 145 podmiotów świadczących usługi serwisowe dla dużego modelu silnika Rolls-Royce – Trent XWB.

Koncesja została wydana zgodnie z harmonogramem, przed planowaną zimową dostawą pierwszego samolotu Airbus A350 do niemieckiego przewoźnika Lufthansa w Monachium. Firma Lufthansa Technik zapewni kompleksową obsługę techniczną maszyn oraz części zamienne dla floty Airbus A350 należącej do niemieckiego przewoźnika. W ramach rozbudowanej koncepcji usługi serwisowej firma N3 Engine Overhaul Services jest odpowiedzialna za utrzymanie i naprawę silników Trent XWB.

Oczekuje się, że N3 zacznie odbiór planowanych dostaw silników Trent XWB w Arnstadt
w najbliższych latach. Mechanicy pracujący w zakładach N3 obecnie testują procedurę montażową, zatwierdzoną przez LBA, na testowym modelu silnika Trent XWB.
Dyrektor Generalny N3 Alexander Stern podkreśla: „Dzięki uzyskanej koncesji na model silnika Trent XWB Rolls-Royce zabezpieczyliśmy przyszłość firmy. Serwisowanie silnika do samolotu A350 będzie podstawą naszego biznesu przez najbliższe lata. Dzięki naszej niezawodności i wysokiej wydajności jesteśmy ważnym partnerem dla sieci serwisowej naszej macierzystej spółki.”
Koncesja na model silnika Trent XWB Rolls-Royce jest już czwartą w portfelu produktów turyngeńskiej firmy. Jednocześnie N3 cały czas buduje i umacnia swoją zdolność serwisowania elementów silnika. Firma N3 jest pierwszą i jak dotąd jedyną w Europie, której Rolls-Royce przyznał prawo
do przeprowadzania napraw turbiny w silnikach Trent XWB. Firma ta będzie też wykonywać naprawy komponentów stosowanych do mocowania silnika Trent XWB w samolocie Airbus A350.

Źródło / Autor: N3
Zdjęcie: N3