W Krakowie październik na duży plus

W sobotę, 29 października zakończył się sezon lato 2016. Liczba pasażerów obsłużonych na krakowskim lotnisku w sezonie letnim wzrosła o 16% w stosunku do ubiegłego roku. Do wczoraj (1 listopada włącznie) z Kraków Airport skorzystało tylu pasażerów, ilu w całym 2015 r. (4 221 171 pasażerów). Oznacza to, że liczba pasażerów obsłużonych przez kolejne 60 dni będzie równa wzrostowi liczby pasażerów w tym roku.

W październiku krakowskie lotnisko obsłużyło 445 047 pasażerów tj. o 19% więcej niż w roku ubiegłym. W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3 680 operacji lotniczych, tj. o 16% więcej niż w październiku 2015 roku. Od początku roku do 31 października w Kraków Airport obsłużono 4 210 465 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17% w stosunku do 2015 roku.

– Kraków i Małopolska są atrakcyjne nie tylko w lecie. Nasz region przygotował ofertę dla różnych gałęzi gospodarki i jest w polskiej czołówce pod względem liczby instytucji badawczo-rozwojowych. – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Dzisiaj drugi największy przewoźnik obecny na krakowskim lotnisku – easyJet – zainaugurował loty do Neapolu. To jedno z czterech połączeń tej linii lotniczej, które zostaną uruchomione w listopadzie. Cieszy nas to tym bardziej, że przewoźnicy rzadko decydują się na otwieranie nowych połączeń w sezonie zimowym. – dodał.

Neapol

Międzynarodowe lotnisko Neapol w Capodichino to jeden z największych portów lotniczych we Włoszech i największy port lotniczy Kampanii, regionie w południowych Włoszech, położonym u stóp Wezuwiusza

Przed wyprawą do Neapolu warto wiedzieć, że słowo pasticceria znaczy cukiernia. Neapol słynie nie tylko z pizzy. Jest to raj dla koneserów dobrego jedzenia. Bogatą historię regionu, wpływy arabskie, hiszpańskie i francuskie można znaleźć w tamtejszej kuchni. Neapolitańczycy inspirując się dawnymi recepturami stworzyli własne przysmaki takie jak baba, graffa, corneto, cannolo, sfogliatella, crostata, migliaccio… i wiele, wiele innych.

Od zeszłego roku można zwiedzić podziemia jednej z dzielnic Neapolu – Galleria Borbonica. Tunele, których historia sięga połowy XIX w., służyły mieszkańcom w czasie II wojny światowej. Przez 50 lat zapomniano o ich istnieniu, a od zeszłego roku są dostępne dla turystów.

Lotnisko położone jest 7 km od centrum Neapolu i znajduje się blisko autostrad A1, A3 i A16, a do centrum miasta można dojechać zarówno samochodem, taksówką jak i autobusem. W ubiegłym roku lotnisko w Neapolu po raz pierwszy w historii obsłużyło ponad 6 milionów pasażerów.

Z Kraków Airport do Neapolu można polecieć linią lotniczą easyJet dwa razy w tygodniu w środy i w soboty.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków
Zdjęcie: Lotnisko Kraków