Lotnisko Wrocław: Podsumowanie września

We wrześniu pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie latali na południe Europy. Dużą popularnością cieszyły się między innymi Teneryfa, Malaga i Barcelona. Samoloty na tych trasach były wypełnione niemal w 100%.

W sumie we wrześniu 2016 roku z oferty wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 240 tys. pasażerów – o 0,8% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Procentowo najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych – 9,5%. Wrzesień to również wzrosty w segmencie międzynarodowych połączeń niskokosztowych – tanie linie obsłużyły ponad 119 tys. pasażerów, czyli o blisko 6% więcej niż we wrześniu 2015 roku.

– We wrześniu nadal dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Z roku na rok wyraźniej widać, że podróżni odchodzą od modelu spędzania urlopu wyłącznie w lipcu i sierpniu, i chętnie planują wczasy również jesienią. Taki wypoczynek jest często tańszy, a atrakcje są bardziej dostępne dla zwiedzających – dodaje.

Popularność kierunków południowych pokazują wskaźniki wypełnienia we wrześniu. Samoloty lecące na Teneryfę i do Malagi były wypełnione niemal w 100%. Podobnie było w przypadku Alicante, Barcelony, Krety Chania czy Malty (wypełnienie na poziomie ponad 95%). Pasażerowie korzystający z usług wrocławskiego lotniska chętnie decydowali się też na Włochy (Rzym, Bolonia czy Mediolan – ponad 90%), a także Wyspy Brytyjskie (Dublin i Londyn – odpowiednio 94% i 93%).