Airbus – komunikat: Utracony lot MS 804 linii lotniczej Egyptair

airbus

Airbus z przykrością potwierdza informację, że samolot A320 latający w barwach Egyptair zniknął z radarów około godz. 2.30 (czasu lokalnego w Egipcie) lecąc nad basenem Morza Śródziemnego. Samolot odbywał lot rejsowy MS 804 z Paryża do Kairu.

Samolot, zarejestrowany pod symbolem SU-GCC, był egzemplarzem oznaczonym MSN 2088 (numer seryjny producenta) dostarczonym linii lotniczej Egyptair z linii produkcyjnej w 2003 r. Samolot miał na koncie około 48 000 godzin lotu. Był napędzany silnikami IAE engines. Obecnie nie są dostępne żadne potwierdzone informacje.

Zgodnie z postanowieniami załącznika 13 do konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (ICAO), zespół doradców technicznych Airbusa zostanie oddelegowany w celu zapewnienia pełnego wsparcia francuskiej agencji badania wypadków lotniczych BEA oraz organom prowadzącym dochodzenie.

Pierwszy A320 wszedł do eksploatacji w marcu 1988. Do końca kwietnia 2016 r. na całym świecie eksploatowanych było ponad 6700 maszyn z rodziny A320. Do dziś cała flota samolotów z tej rodziny spędziła w powietrzu prawie 180 milionów godzin podczas ponad 98 milionów lotów.

Łączymy się w żalu z rodzinami, przyjaciółmi i najbliższymi pasażerów lotu MS 804

Airbus udostępni dalsze informacje po ustaleniu i potwierdzeniu szczegółów, a władze wyrażą zgodę na ich opublikowanie.

Źródło / Autor: Airbus