Wypełnione samoloty w Porcie Lotniczym Wrocław

wroclaw-lotnisko

Łącznie wrocławskie lotnisko obsłużyło w kwietniu 2016 ponad 183 tys. pasażerów co oznacza wzrost o 3,1% w porównaniu z tym samym okresem 2015 roku. Największy udział mają w tym tanie linie, które przewiozły łącznie ponad 113 tys. pasażerów, czyli o 6,8% więcej. W przypadku 14 kierunków, zarówno południowych, jak i brytyjskich, samoloty były wypełnione w powyżej 90%.

– Rekordowy wynik pod tym względem osiągnęły linie Ryanair na trasie na Teneryfę, prawie 96%. Ogromną popularnością cieszą się jednak zarówno kierunki południowe, jak i brytyjskie, a także Paryż. Stabilnie rozwijają się także inne segmenty ruchu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w kwietniu 2016 blisko 29 tys. pasażerów. Najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Düsseldorfu (25,2%), a połączenie do Frankfurtu nad Menem wybrało o 5,9% pasażerów więcej. Z kolei z połączeń krajowych skorzystało łącznie ponad 40 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 10,6% w porównaniu z kwietniem 2015.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław
Zdjęcie: Lotnisko Wrocław