Wizz Air świętuje 12. urodziny swojego pierwszego lotu

WIZZ_FLYAROUND_Infogr_WARSAW-12

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj 12. urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. Linia została założona we wrześniu 2003 roku z ambitnym celem stworzenia niskokosztowej linii lotniczej działającej w Europie Środkowo-Wschodniej. Po pomyślnym zrealizowaniu swoich założeń, Wizz Air stale doskonali jakość swoich usług zaspokajając potrzeby klientów. Dzisiaj wprowadza nową stronę internetową, a także nowy samolot.
Nowa strona internetowa Wizz Air niezwykle łatwo dopasowuje się do różnego rodzaju wyświetlaczy urządzeń typu smartfon, tablet czy komputer stacjonarny. Jest prostsza w obsłudze niż witryna jakiejkolwiek innej linii lotniczej. Rewolucyjna funkcja Ekspresowej Rezerwacji jest pierwszą w swoim rodzaju opcją umożliwiającą zakup biletu za pomocą zaledwie trzech kliknięć w 30 sekund. Wizz Air wprowadza najpierw wersję nowej witryny na urządzenia mobilne, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom ich doświadczonych użytkowników. W najbliższych tygodniach zostanie wdrożona na wszystkich platformach. Strona już działa i można z niej korzystać bezpośrednio z urządzeń typu smartfon przez wizzair.com, a także przez m.wizzair.com
Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia przewiozła do i z Warszawy ponad 12 milionów pasażerów. W ubiegłym tygodniu przewoźnik rozpoczął operacje szóstym samolotem w warszawskiej bazie. Aktualnie Wizz Air zatrudnia w stolicy Polski ponad 200 członków załogi, którzy dbają o najwyższy poziom usług na pokładach WIZZ. W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach warszawskiej siatki połączeń wspierając jednocześnie ponad 1000 miejsc pracy w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością. Wraz z pięcioma nowymi kierunkami linia Wizz Air oferuje aktualnie z Warszawy w sumie 38 destynacji w 19 krajach.

József Váradi, prezes linii Wizz Air powiedział: “Przez ostatnie 12 lat Wizz Air zrewolucjonizował sektor podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie łączymy 39 krajów oferując sieć destynacji od Europy po Bliski Wschód. W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321, najbardziej wydajny jednonawowy samolot na świecie. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie. Naszym celem jest stałe doskonalenie jakości naszych usług. Dzisiaj idziemy krok dalej uruchamiając naszą nową stronę internetową. W odpowiedzi na oczekiwania naszych pasażerów, aby zakup biletów był szybszy i prostszy, wprowadzamy możliwość ekspresowej rezerwacji. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na dokonywanie rezerwacji niskokosztowych usług WIZZ za pomocą zaledwie trzech kliknięć i zajmuje 30 sekund. Stale rozwijamy naszą sieć połączeń w Europie i poza jej granicami. Zapraszamy na pokład naszych klientów oraz osoby, które jeszcze z nami nie podróżowały, aby mogły doświadczyć doskonałego serwisu zapewnianego przez naszą wspaniałą i pomocną załogę.”

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air