Koncerty Chopinowskie w Łazienkach i… na Lotnisku Chopina

lotnisko_chopina_v2

Lotnisko Chopina zostało wyłącznym mecenasem 57. Sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Z tej okazji w najbliższą sobotę 21 maja na lotnisku odbędą się dwa koncerty muzyki Fryderyka Chopina promujące tę imprezę.

Będzie to pierwsza okazja by muzyki Fryderyka Chopina posłuchać na lotnisku jego imienia w profesjonalnym wykonaniu. Z koncertem wystąpi pianista Adam Mikołaj Goździewski, który zagra m.in. Balladę F-dur op. 38, Walce op. 70 oraz Poloneza Es-dur op. 22.

I część recitalu odbędzie się o godz. 12:30 w strefie Chopin Music Spot w hali odlotów w nowej części terminala. Na ten występ zapraszamy wszystkich miłośników muzyki Chopina – zarówno tych przygotowujących się do odprawy, jak i tych, którzy zechcą przyjechać na lotnisko specjalnie z tej okazji. II część recitalu odbędzie się o godz. 15:00 w strefie zastrzeżonej w pobliżu Wyjścia nr 1 – na tę część zapraszamy wyłącznie pasażerów po odprawie biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa.

Obydwie części swojego koncertu Adam Mikołaj Goździewski zagra na fortepianie marki Boston firmy Steinway & sons, które na co dzień dostępne są na lotnisku dla wszystkich pasażerów w strefie Chopin Music Spot.

– Jako Lotnisko Chopina staramy się aktywnie popularyzować Warszawę jako miasto Chopina, a Polskę jako jego ukochaną ojczyznę. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach są do tego doskonałą okazją i dlatego chętnie przyjęliśmy propozycję objęcia tego cyklu naszym mecenatem. Mamy nadzieję, że Chopin stanie się dzięki temu bliższy ludziom z całego świata, tak jak i Lotnisko Chopina jest blisko świata – mówi Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina.

Koncerty Chopinowskie to jedna z najstarszych imprez muzycznych w stolicy. Organizowane nieprzerwanie od 1959 r. w Łazienkach Królewskich są kulturalną wizytówką miasta i przyciągają co roku tłumy widzów i słuchaczy, zarówno z Warszawy, jak i turystów z całego świata.

Impreza odbywa się od połowy maja do końca września. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę pod pomnikiem Fryderyka Chopina o godzinie 12.00 i 16.00.

Organizatorzy: Stołeczna Estrada; Partnerzy: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie; Patroni medialni: Gazeta Wyborcza.pl, Co Jest Grane24, Wirtualna Polska, WawaLove

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina
Zdjęcie: Lotnisko Chopina