Kategorie
Tematy tygodnia

Lufthansa poleci do Funchal na Maderze

Lufthansa A321

5 listopada 2016 roku Lufthansa uruchomi stałe rejsy z Frankfurtu na Maderę, miejsce znane jako „wyspa kwiatów” oraz „wyspa wiecznej wiosny”. Rejsy trwające nieco ponad 4 godziny będą odbywać się w każdą sobotę.
Portugalska wyspa przez cały rok charakteryzuje się łagodnym klimatem, co czyni ją idealnym miejscem na piesze wycieczki w sezonie zimowym. Na Maderze znajduje się wiele obszarów chronionych, które są prawdziwą gratką dla miłośników natury, a także szlaków turystycznych pośród rzadkich lasów laurowych z zapierającymi dech w piersiach widokami na góry. W licznych parkach i ogrodach można podziwiać subtropikalne rośliny i spektakularne kolorowe dywany z kwiatów, które najpiękniej prezentują się podczas corocznego festiwalu kwiatów na wiosnę.
Turyści mogą również korzystać z uroków wyspy przechadzając się ulicami miasta Funchal, odkrywając urokliwe, zabytkowe dzielnice i malownicze place. Wiele kościołów i klasztorów na wyspie zbudowanych zostało w 15. wieku – od maleńkiej Capela de São Vicente wbudowanej w bryłę bazaltu po artystyczne wnętrza Sé Cathedral. Koniecznie trzeba również przeżyć ekscytującą przejażdżkę wiklinowymi saniami.
Rejsy do nowej destynacji na Atlantyku będą wykonywane Airbusami A321 z ponad 200 miejscami na pokładzie w konfiguracji klasy biznes i ekonomicznej. Rejs o numerze LH1170 będzie startować z lotniska przesiadkowego Lufthansy we Frankfurcie o godz. 9:40 i dotrze do Funchal o 12:55. Rejs powrotny zaplanowany został na godzinę 14:30, a dotarcie do Frankfurtu o godz. 19:40. Godziny przylotów i odlotów są idealnie skomunikowane z całą siecią połączeń Lufthansy.

Źródło / Autor: Lufthansa
Zdjęcie: Lufthansa

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne