Wizz Air: A321 na pokazach w Budapeszcie

FA_20160501_0064-XL

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz drugi wzięła udział w pokazach lotniczych 1 maja w Budapeszcie.

W tym roku podczas pokazów lotniczych w Budapeszcie, linia Wizz Air zaprezentowała swój najnowszy samolot Airbus A321 i był to pierwszy raz, kiedy ten model wziął udział w pokazach w stolicy Węgier. Szef operacji lotniczych Wizz Air, kapitan David Morgan i kapitan András Arday wykonali trzy loty nad Dunajem jednym z nowych samolotów A321. Pierwszy lowpass został wykonany przy prędkości 140 węzłów, na wysokości 100 metrów prezentując klapy i podwozie. Po imponującym obrocie o 45 stopni na wysokości wyspy Małgorzaty, maszyna wróciła rozwijając prędkość do 300 węzłów.

Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym jednonawowym samolotem. Zasila flotę Wizz Air w Budapeszcie od listopada 2015 roku, w której obecnie cztery maszyny A321 operują na najbardziej popularnych trasach. Dzięki samolotom A321 Wizz Air oferuje swoim pasażerom więcej miejsc na pokładzie oraz kierunków zapewniając wciąż niskokosztowe podróżowanie oraz utrzymując najniższy w swojej klasie poziom emisji spalin i hałasu.

Odświeżone barwy i nowe malowanie coraz częściej widoczne są we flocie Wizz Air. Zaprezentowany model A321 ceo, poza zmienionym wyglądem zewnętrznym, ma wnętrze utrzymane w nowych kolorach, więcej możliwości wyboru miejsc i jest wyposażony w miękkie skórzane fotele. Jak zawsze, pasażerowie WIZZ mają szeroki wybór usług, aby dostosować podróż do swoich potrzeb: pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowa przestrzeń na nogi czy przednie siedzenia.

30 samolotów typu A321 zasili flotę WIZZ do 2018 roku, po czym rozpoczną się dostawy wyższego modelu, A321neo, wyposażonego w silniki wykorzystujące jeszcze bardzie zaawansowane technologie. Ciągłe inwestycje w nowe rozwiązania odzwierciedlają zaangażowanie Wizz Air, aby stać się najbardziej wydajną linią lotniczą w Europie i wciąż umacniać swoją pozycję największej niskokosztowej linii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kapitan David Morgan powiedział po locie: “Kapitan Arday i ja jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zaprezentować ten niesamowity samolot publiczności w Budapeszcie. Airbus A321 to ulubiony model wśród pilotów Wizz Air i dziś zaliczył doskonały występ. Maszyna, dzięki najlepszym w swojej klasie wskaźnikom ekonomicznym, umożliwia linii Wizz Air oferowanie niskokosztowych biletów dla coraz większej liczby pasażerów. Na pokładzie A321 na naszych pasażerów czekają nowe wnętrza i doskonałe usługi zapewniane przez naszą załogę; nasi pasażerowie przyzwyczaili się do najwyższej jakości serwisu i dlatego regularnie latają naszą linią.”

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air