Lotnisko Modlin: będziemy domagać się ukarania sprawców fałszywych alarmów bombowych

modlin logo

W czwartek, 28 kwietnia, o godz. 17 lotnisko otrzymało informację z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, o zagrożeniu bezpieczeństwa pasażerów. Służby lotniskowe, zgodnie z procedurami, przystąpiły do ewakuacji całego terminala i parkingu, a następnie podjęły czynności sprawdzające. Wszystkie działania przebiegły bardzo sprawnie. O godz. 20:25 alarm został odwołany i praca lotniska powoli zaczęła wracać do normy. W wyniku alarmu jeden samolot z Beauvais przekierowany został na lotnisko Chopina w Warszawie, a czternaście odlatujących, wystartowało z co najmniej 2-godzinnym opóźnieniem.
To już trzecia sytuacja w ciągu ostatnich 2 miesięcy, gdy w wyniku fałszywego alarmu bombowego praca lotniska zostaje na kilka godzin poważnie zakłócona.

Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze dlatego każdą informację o zagrożeniu traktujemy z największą powagą – mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska. Na pewno będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów fałszywych informacji, które wywołały alarmy. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić tego typu „żarty” w przyszłości – dodaje.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin