Kategorie
Lotnictwo cywilne

LOT rozpoczął modernizację pierwszego z Boeingów 737

LOT_Boeing737_fot_Jacek_Bonczek

LOT podnosi komfort podróży w samolotach Boeing 737-400. Już wkrótce maszyny zostaną wyposażone w nowoczesne fotele, oświetlenie LED z programami mood light, wymienione zostaną również kluczowe elementy wyposażenia kabiny. Modernizacja pierwszego Boeinga 737-400 już się rozpoczęła.

Pierwszy z trzech samolotów LOT-u z rodziny Boeing 737-400 – SP-LLG – od wczoraj jest już w hangarze, gdzie rozpoczęła się modyfikacja jego wnętrza. Tak zwany retrofit maszyny połączony jest z przeglądem typu D i potrwa do czerwca.

Nowe wnętrze zapewni komfort podróży porównywany ze standardem najnowocześniejszych samolotów na świecie, Boeingów 787 Dreamliner.

W kabinie pojawią się między innymi nowoczesne, wyprofilowane fotele z szerokimi zagłówkami. Pozwolą one osiągnąć maksymalną wygodę odbywanej podróży. Pasażerowie, niezależnie od klasy w jakiej podróżują, do dyspozycji będą mieli indywidualne gniazda elektryczne. Odnowione zostaną również schowki na bagaż oraz toalety. Wykończenie wnętrza kabiny i toalet wzorowane jest na wnętrzu Dreamlinera.

Na tym jednak nie koniec zmian. We wszystkich 737 wymianie poddany zostanie system elektroniki, obejmujący nie tylko system odtwarzania zapowiedzi pokładowych i oznaczeń wyjścia ewakuacyjnego. Nowoczesne oświetlenie typu LED z oprogramowaniem „mood lightening”, tak jak w przypadku Dreamlinerów, pozwoli zwiększyć komfort podróży dostosowując poziom jasności i barwę światła w kabinie do odpowiedniej pory dnia.

„Boeing 737 to najpopularniejszy samolot na świecie, który uznanie zdobył przede wszystkim dzięki swojej niezawodności i najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa. Po kilkunastu latach służby, maszyny w wersji między innymi -400 nadal służą w wielu liniach w Europie i na świecie, także u nas. Postanowiliśmy jednak skorzystać z najnowszych na rynku rozwiązań i wprowadzić na pokłady tych samolotów unikatowe rozwiązania podnoszące komfort podróży. Dzięki temu Boeingi 737 dołączą do grona najwygodniejszych maszyn we flocie LOT-u.” – mówi Krzysztof Moczulski, Dyrektor Działu Produktu LOT.

W przedniej kuchni samolotu pojawi się również ekspres ciśnieniowy, dzięki któremu pasażerowie LOT Business Class będą mogli cieszyć się świeżym aromatem włoskiego espresso czy latte.

„Dokładamy wszelkich starań, aby doświadczenie podróży z LOT-em było jak najprzyjemniejsze. W ubiegłym roku w naszym głównym porcie, Warszawie, oddaliśmy do dyspozycji naszych pasażerów strefę odpraw, specjalną strefę dla rodzin z dziećmi czy pasażerów niepełnosprawnych. Podnieśliśmy też standard oferty w LOT Business Lounge Polonez, tworząc z niego najlepszy salon w Polsce, a zdaniem odwiedzających jeden z najlepszych w Europie. Dziś rozpoczynamy proces modernizacji naszej floty 737, a więc robimy wszystko, by zapewnić jak najwyższy komfort również na pokładzie wszystkich samolotów.” – dodaje Krzysztof Moczulski.

Modernizacja pierwszego 737-400 potrwa do czerwca. W sumie we flocie LOT-u są jeszcze 3 maszyny tego typu.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne