Kategorie
Tematy tygodnia

Wizz Air: nowe loty z Katowice

_MG_1792

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dziś otwarcie dwóch nowych kierunków z Katowic na Wyspy Kanaryjskie: Teneryfę i Lanzarote. Nowe połączenia zostaną uruchomione, odpowiednio, 31 października i 3 listopada, a ceny biletów rozpoczynają się już od 249 złotych*.

Dwie spośród trzech największych Wysp Kanaryjskich, Teneryfa i Lanzarote, słyną z pięknych, piaszczystych plaż, wulkanicznych krajobrazów oraz ciepłego klimatu przez cały rok.

Oprócz dodania dwóch słonecznych destynacji, Wizz Air zwiększa również do trzech razy tygodniowo częstotliwość lotów na swojej innej nowej trasie z Katowic do Dubaju. Połączenie ogłoszone 13 kwietnia bardzo szybko zyskało niezwykłą popularność i zainteresowanie klientów.

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Katowicach. Obecnie linia ma 5 samolotów na katowickim lotnisku i zatrudnia tam około 200 osób, które dbają o najwyższy poziom usług podczas lotów. W 2015 roku przewoźnik obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów wspierając tym samym ponad 1000 lokalnych miejsc pracy związanych pośrednio z działalnością Wizz Air w tym regionie.

Wraz z nowymi połączeniami do Dubaju, siatka połączeń Wizz Air z Katowic to 31 tras do 14 krajów. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z KATOWIC:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Teneryfa

poniedziałek, piątek

31 października

249 złotych

Lanzarote

czwartek

3 listopada

249 złotych

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASIE Z KATOWIC:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Dubaj

wtorek, czwartek, sobota

1 listopada

249 złotych

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością ogłaszamy dziś dwie wyjątkowe trasy z Katowic na Wyspy Kanaryjskie. Zarówno Teneryfa, jak i Lanzarote są niezwykle atrakcyjnymi kierunkami. Swoją popularność zawdzięczają łagodnemu przez cały rok klimatowi oraz ośrodkom wczasowym przyjaznym rodzinom. Wraz z ogłoszonym ostatnio połączeniem do Dubaju, nasi pasażerowie podróżujący z Katowic mają szeroki wybór słonecznych miejsc, do których mogą uciec przed zimową pogodą. Bilety na nowe połączenia na Wyspy Kanaryjskie oraz do Dubaju dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ich ceny zaczynają się już od 249 złotych*. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

*bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne