Airbus BizLab Toulouse ogłasza drugi konkurs na projekty z całego świata

BIZLAB BUILDING_

Po pierwszym udanym roku działalności od otwarcia w 2015 roku, Airbus BizLab Touluse zaprasza utalentowane i pomysłowe startupy do drugiej edycji  konkursu na projekty.

W ciągu minionego roku Airbus BizLab wspierał 15 startupów i 27 wewnętrznych projektów Airbusa w ramach sześciomiesięcznych programów akceleracji. W tym samym okresie rozszerzył swoją międzynarodową obecność na trzy miasta – Tuluzę (Francja), Hamburg (Niemcy) i Bangalore (Indie) – zgodnie ze strategią Airbusa, która zakłada stworzenie międzynarodowej sieci akceleratorów biznesowych.

Airbus BizLab Toulouse otworzy drzwi przed startupami z najbardziej innowacyjnymi koncepcjami, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze lotniczym. Propozycje projektów można składać do 22 maja 2016 roku za pośrednictwem platformy F6S*, https://www.f6s.com/airbusbizlabtoulouseseason2/apply. Po procesie selekcji Airbus zaproponuje wybranym kandydatom szerokie wsparcie w postaci sześciomiesięcznego programu akceleracji.

Ponadto w 2016 r. startupy będą wspierane przez Airbus BizLab również po zakończeniu sześciomiesięcznego okresu dzięki „usłudze post-akceleracji”.

Wybrani kandydaci zyskają dostęp do wielu instruktorów, ekspertów i mentorów Airbusa specjalizujących się w różnych dziedzinach (technologia, prawo, finanse, marketing itd.); bezpłatną przestrzeń biurową; własnego mentora; sesje nauki i działania; dostęp do zakładów prototypowych i testowych; oraz dzień na zademonstrowanie projektu decydentom, partnerom i spółkom zależnym Airbusa oraz inwestorom venture capital.

Projekty mogą dotyczyć opracowania produktu, usługi lub aplikacji związanej z rzeczywistością rozszerzoną, robotyką, Internetem rzeczy, wrażeniami pasażerów, cyfrową fabryką i technologią finansową.

Airbus BizLab to międzynarodowy akcelerator biznesowy działający w branży lotniczo-kosmicznej, w ramach którego startupy i „wewnętrzni przedsiębiorcy” Airbusa mogą wspólnie przekształcać innowacyjne pomysły w wartościową działalność biznesową.

*F6S to globalna sieć dla założycieli startupów z całego świata, w której zarejestrowane są tysiące początkujących firm.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus