Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Wrocław: Ruszyło połączenie do Radomia

lotnisko-wroclaw

Samoloty na nowej trasie z Wrocławia latają we wtorki i w czwartki. Połączenie uruchomiła linia lotnicza Sprint Air.

Podróż na trasie Wrocław-Radom zajmie nieco ponad godzinę. Wylatując ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 17.00, w Radomiu będziemy o godzinie 18.10. Z kolei z Radomia wylecimy o godzinie 8.00, a we Wrocławiu wylądujemy o godzinie 9.10.

– Nowe połączenie jest bardzo atrakcyjne dla pasażerów latających z Radomia. Po pierwsze dlatego, że we Wrocławiu można zaplanować ciekawą wycieczkę, a magnesem dla turystów jest cały Dolny Śląsk. Po drugie, dzięki rejsom do Wrocławia podróżni radomskiego lotniska zyskują dostęp do naszej bogatej siatki lotów i możliwość podróżowania po całej Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Terminy lotów z Radomia umożliwiają dogodne zaplanowanie przesiadki we Wrocławiu. Na przykład, pasażerowie lecący we wtorki będą mogli przesiąść się do samolotu do Rzymu-Ciampino (Ryanair, godz. 12.15), w czwartki do Paryża-Beauvais (Ryanair, godz. 12.10), a w oba dni do Sztokholmu-Skavsta (Wizz Air, godz. 10.15). Siatkę w te dni uzupełniają inne loty niskokosztowe, a także sieciowe międzynarodowe.
Radom i okolice oferują wiele atrakcji, stanowią też atrakcyjną bazę wypadową np. do położonego opodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą.
Połączenie na trasie do Radomia będzie realizowane przez 33-miejscowy samolot typu Saab 340.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat