Airbus Corporate Jets zdobywa pierwsze kontrakty na wyposażenie samolotów w łączność satelitarną w paśmie Ka

airbus

Firma Airbus Corporate Jets podpisała pierwsze kontrakty – z Comlux i nieujawnionym klientem – na wyposażenie istniejących samolotów ACJ w łączność satelitarną w paśmie Ka. Dzięki tej najnowszej technologii operatorzy ACJ zyskają szybszy dostęp do Internetu. Obie umowy dotyczą samolotów szerokokadłubowych.

Szybsza transmisja danych w paśmie Ka pozwoli korzystać z takich funkcji, jak telewizja na żywo oraz strumieniowa transmisja audio i wideo z szybkością nawet 50 Mb/s.

Aby obsługiwać łączność w paśmie Ka, samolot musi być wyposażony w antenę większą od tych, których obecnie używa się komunikacji satelitarnej, a także w odpowiednie urządzenia elektroniczne.

Rozwiązanie do łączności w paśmie Ka zostało opracowane z myślą o oczekiwaniach użytkowników korporacyjnych odrzutowców Airbusa i można je łatwo dostosować do każdego układu kabiny.

Oferowane rozwiązanie wykorzystuje doświadczenie Airbusa i od drugiej połowy 2016 r. będzie można stosować je we wszystkich obecnie produkowanych modelach airbusów. Jest dostępne jako opcja „pod klucz”, a także jako zestaw do instalacji przez firmy trzecie.

Airbus oferuje klientom i operatorom odrzutowców korporacyjnych doradztwo techniczne, części zamienne oraz szkolenia w ramach międzynarodowej sieci, która przez całą dobę wspiera ponad 500 klientów i operatorów Airbusa.

Na całym świecie i na każdym kontynencie, łącznie z Antarktydą, w służbie pozostaje ponad 180 korporacyjnych odrzutowców Airbusa.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus