Lotnisko Gdańsk: to był udany sezon zimowy

gdansk-logo

W marcu 2016 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużono 281 479 pasażerów, co stanowi 8,8% wzrost w stosunku do marca zeszłego roku.
W pierwszym kwartale bieżącego roku gdańskie lotnisko obsłużyło już 781 686 pasażerów, co oznacza 10,5% wzrost w stosunku na analogicznego okresu 2015 roku.

„W tym roku, w wielkanocną niedzielę 27 marca nastąpiła zmiana czasu. Tym samym w branży lotniczej został zakończony sezon zimowy i wprowadzony został sezon letni, a wraz z nim nowy rozkład lotów latających z Gdańska przewoźników, gdzie w wśród nowości pojawi się m.in. połączenie do Sztokholmu, czy Radomia. W związku z powyższym czekając na pierwsze wiosenne plony, możemy ocenić zakończoną już zimę.Ze wzrostem po pierwszych trzech miesiącach na poziomie 10,5% z pewnością tegoroczny sezon zimowy możemy określić jako bardzo udany. Nie ukrywam, że wielki wkład, szczególnie w nasze wyniki, miały linie lotnicze WizzAir. Węgierski przewoźnik w samym marcu przewiózł aż o 20 629 pasażerów więcej, niż miało to miejsce w marcu ubiegłego roku. Stało się to głównie za sprawą kierunków do Aberdeen, Billund, Brukseli i Reykjaviku, które w pojawiły się w siatce połączeń Wizz Air w połowie zeszłego roku.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Helsinek (Finnair)
Warszawy, Krakowa (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Alicante, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge,Sztokholmu-Skavsta, Warszawy Modlina i na Maltę (Ryanair).
Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)
Radomia (SprintAir)
Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborga, Groningen, Frankfurtu Hahn, Hamburga, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, na Maltę, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Hurghady, Sharm al Sheik, Antalyi, Dubrownika, Burgas, Warny, Barcelony, Malagi, Palma de Mallorca, Faro, , Chanii, Heraklionu, Salonik oraz na Kos, Zakyntos, Rodos, Korfu, Fuertaventurę, Teneryfę.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk