Wizz Air: nowa baza w Sybinie

Wizz Air logo

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosiła dziś (06.04) otwarcie swojej bazy w Sybinie w sierpniu oraz wprowadzenie nowych czterech tras z tamtejszego Międzynarodowego Portu Lotniczego. Ponadto nową rumuńską destynacją będzie Suczawa, skąd uruchomione zostanie połączenie do Londynu Luton.

Sybin to dla Wizz Air, obecnie największego przewoźnika w Rumunii, siódma baza w kraju, a Suczawa będzie dziewiątą destynacją w rumuńskiej siatce połączeń. Wizz Air wyposaży swoją bazę w jeden nowy samolot typu Airbus A320 i wprowadzi nowe trasy do Norymbergi, Monachium Memmingen, Mediolanu Bergamo i Madrytu, a także zwiększy do pięciu tygodniową liczbę lotów do Londynu Luton. Samolot z Suczawy do Londynu Luton będzie kursować cztery razy w tygodniu.

Nowa baza w Sybinie to inwestycja Wizz Air warta 100 milionów euro. Firma zatrudni kolejne 36 osób jako członków załogi nowego samolotu, zwiększając do 600 liczbę pracowników Wizz Air w Rumunii. Otwarcie nowej bazy przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i umożliwi stworzenie następnych miejsc pracy w turystyce, hotelarstwie i transporcie. W tym roku ponad 3300 etatów w całej Rumunii będzie zaangażowane w pracę we wszystkich branżach pośrednio związanych z działalnością Wizz Air.

Wraz z nowymi połączeniami z i do Suczawy, Wizz Air wzmacnia swoją pozycję oferując najlepsze połączenie Rumunii z pozostałą częścią Europy oraz wspierając tym samym rozwój gospodarczy całego kraju. Bilety na nowe trasy dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ich ceny zaczynają się od 69 lei*.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z SYBINA:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Norymberga

poniedziałek, środa, piątek

19 sierpnia

19,99 euro/99 lei

Monachium Memmingen

czwartek, niedziela

21 sierpnia

EUR19.99/99lei

Mediolan Bergamo

wtorek, sobota

20 sierpnia

EUR14.99/69 lei

Madryt

wtorek, sobota

20 sierpnia

EUR29.99/129 lei

NOWE TRASY WIZZ AIR Z SUCZAWY:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Londyn Luton

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

19 sierpnia

GBP 24.49/129 lei

W minionym roku z oferty Wizz Air w Rumunii skorzystało ponad 4,5 mln pasażerów w porównaniu z 3,9 mln osób w 2014 roku. Poza rozszerzeniem oferty z Suczawy, Wizz Air otworzy swoją bazę w Jassy w lipcu tego roku, co zwiększy możliwości niskokosztowych podróży dla północnej Rumunii.

Jeszcze w tym roku nowe samoloty w Klużu-Napoce i Bukareszcie zapewnią większą ilość miejsc na pokładach Wizz Air. Linia dysponuje najmłodszą flotą maszyn w Europie. Kolejny etap programu wdrażania samolotów typu Airbus A321 przewiduje dostawę pierwszego A321 ceo, jedną z najbardziej wydajnych maszyn, już w maju tego roku do bazy w Bukareszcie.

Wizz Air prowadzi rekrutację na stanowiska pilotów i personelu pokładowego, aby sprostać wymaganiom rozwoju linii w Rumunii. W tym celu linia bierze udział w targach pracy w całym kraju oraz pozyskując zgłoszenia przez aplikację online na wizzair.com

Obecnie w ofercie Wizz Air z rumuńskich lotnisk jest 114 tras do 16 krajów zapewniając dostęp do niskokosztowych lotów w celach biznesowych oraz turystycznych między Rumunią a pozostałą częścią Europy. Dotychczas Wizz Air posiada 19 samolotów w bazach w Rumunii, co stanowi inwestycję prawie 2 mld euro.

György Abran, Dyrektor Handlowy w Wizz Air powiedział: “Nasi klienci w Rumunii są stale zainteresowani niskokosztowymi połączeniami z Europą i Środkowym Wschodem. Zwiększenie liczby miejsc na pokładach samolotów, tras i tworzenie nowych miejsc pracy jest odpowiedzią Wizz Air – linii lotniczej przewożącej więcej klientów z Rumunii niż jakikolwiek inny przewoźnik,

na rosnące zapotrzebowanie na rumuńskim rynku. Jako największa linia lotnicza w Rumunii, cieszymy się z możliwości rozwoju w Sybinie oraz Suczawie. Planujemy dalsze inwestycje, aby móc zapewniać najniższe ceny coraz większej ilości pasażerów podróżujących z dziewięciu lotnisk w Rumunii.”

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air