Branża lotnicza ponownie nagradza sojusz SkyTeam

Sojusz SkyTeam

SkyTeam, do którego należą m.in. linie Air France i KLM, już drugi raz z rzędu został wybrany „Sojuszem Lotniczym Roku” 2016 w konkursie „The Air Transport”. Ideą konkursu jest wyróżnienie osiągnięć branży lotniczej, a zwycięzcy wybierani są głosami czytelników portalu Air Transport News oraz jury składającego się z branżowych ekspertów. W najnowszej edycji statuetki wręczono pod koniec marca br. w Salzburgu, w Austrii.

„Zdobycie tej nagrody kolejny rok z rzędu jest wielkim zaszczytem i wyraźnie pokazuje, że podejście SkyTeam ukierunkowane na klienta jest doceniane zarówno przez branżę jak i przez samych podróżnych” – powiedział Perry Cantarutti, Dyrektor Generalny SkyTeam. − „Dzięki SkyTeam 665 milionów pasażerów 20 linii lotniczych korzysta z tych samych udogodnień i jednolitego standardu podróży. Ułatwiamy im wygodne podróżowanie w obrębie naszej globalnej siatki połączeń, która obecnie liczy 1 057 kierunków. Planujemy wprowadzać kolejne usługi dla pasażerów, aby zapewniać jeszcze lepsze doświadczenia podczas podróży w ramach siatki SkyTeam.” − dodał Perry Cantarutti.

Do najważniejszych osiągnieć sojuszu SkyTeam w ostatnim czasie należą:

1. Usługi SkyPriority na lotniskach: pasażerowie Klasy Pierwszej i Biznes oraz posiadacze kart Elite Plus podróżujący liniami należącymi do SkyTeam korzystają z priorytetowych usług SkyPriority, które mają ten sam standard na ponad 1000 lotnisk świata. Charakterystyczne, rozpoznawalne oznakowania SkyPriority wskazują m.in. pierwszeństwo przy odprawie, kontroli bezpieczeństwa, czy wejściu do samolotu.

2. Więcej dedykowanych saloników na lotniskach: SkyTeam podwoił w ubiegłym roku liczbę dedykowanych poczekalni na lotniskach otwierając kolejne obiekty w Sydney i Hongkongu, a kolejna pojawi już wkrótce w Dubaju na nowym terminalu międzynarodowym. Uprawnieni pasażerowie mają obecnie dostęp do ponad 630 saloników-poczekalni na całym świecie.

3. Inwestycje w najnowsze rozwiązania: usprawnia technologiczne obejmują zarówno poprawę międzynarodowych transferów w największych globalnych portach przesiadkowych, jak i ułatwienia w zakresie wymiany Mil zbieranych przez uczestników programu lojalnościowego. Sojusz SkyTeam kontynuuje inwestycje w swoją kluczową platformę technologiczną, a kilka tygodni temu uruchomiono nową w pełni responsywną wersję serwisu skyteam.com oraz Aplikację SkyTeam oferującą podróżnym najważniejsze informacje w jednym miejscu.

4. Chińska synergia: umacniając swoją pozycję jako wiodącego sojuszu lotniczego w tym regionie, SkyTeam wprowadził w Chinach ulepszenia dotyczące odprawy, nadawania bagażu, transferu oraz procedur niestandardowych.

Źródło / Autor: Air France
Zdjęcie: Air France