LOT: Nowe kierunki na lato

LOT_Embraer175_fot_Jacek_Bonczek

LOT z rozmachem rozpoczął sezon letni. Bejrut, Nicea, Kluż Napoka, Połąga i Koszyce dołączyły do regularnych kierunków w siatce przewoźnika. Zwiększona została również częstotliwość rejsów na innych atrakcyjnych wakacyjnych kierunkach podróży.

Początek sezonu letniego to dla LOT-u otwieranie kolejnych, niezwykłych kierunków oraz zwiększania częstotliwości na już uruchomionych trasach. Od dziś LOT oferuje podróż do serca Libanu, malowniczej Kluż Napoki, przepięknie położonej nad Lazurowym Wybrzeżem Nicei, nadmorskiej Połągi oraz do Koszyc – ważnego ośrodka biznesowego i kulturalnego we wschodniej Słowacji. Od początku stycznia do końca marca, przewoźnik zainaugurował aż 18 nowych połączeń, między innymi do Wenecji, Barcelony, Aten, Luksemburga, Dusseldorfu, Erywania, Zurychu, Lublany i Charkowa, oraz połączenie dalekiego dystansu do Tokio – i dalej nie zwalnia tempa!

Nowootwarte połączenie Warszawa – Nicea realizowane jest w sezonie letnim codziennie według rozkładu lotów 10:50-13:25 – 14:05-16:25 (WAW-NCE-WAW), nowoczesnymi samolotami typu Embraer 170/175. Do Koszyc pasażerowie polecą 6 razy w tygodniu, od poniedziałku do soboty rejsem wieczornym 22:35-23:40 (KSC-WAW). Rejs powrotny z Koszyc do Warszawy odbywa się od poniedziałku do piątku i w niedziele według rozkładu wczesnoporannego 05:35-06:45 (KSC-WAW). Połączenia z Warszawy do Bejrutu LOT realizuje 5 razy w tygodniu o 22:35-03:05+1 (WAW-BEY) w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Rejsy powrotne z Bejrutu zabierają pasażerów do Warszawy wczesnym rankiem 04:00–06:35 (BEY-WAW) w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Do Kluż Napoki z Lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mogą wybrać się 4 razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty w godzinach 10:45-13:10 – 13:50-14:35 (WAW-CLJ-WAW), a w środy i piątki samoloty z Warszawy wystartują według rozkładu popołudniowego 14:20-16:45 – 17:25-18:10. Wieczorny rejs z Warszawy do Połągi umożliwia pasażerom krótką podróż z Lotniska Chopina w Warszawie 3 razy w tygodniu w poniedziałki, wtorki i czwartki. Rejs powrotny o 06:15 pozwoli pasażerom na dogodne tranzyty przez warszawski hub, do wielu destynacji LOT-u w Europie oraz na połączenia dalekiego dystansu.

Wraz z końcem marca, LOT zwiększył częstotliwość połączeń do innych atrakcyjnych miast, między innymi do Aten, Barcelony, Erywania, Belgradu, Zagrzebia, Kiszyniowa oraz lokalne połączenia na trasie Gdańsk – Kraków. Kolejne niezwykłe kierunki podróży LOT-u do starożytnych,nadmorskich miast w Chorwacji – Splitu i Zadaru, uruchomione zostaną wraz z końcem kwietnia i początkiem maja 2016.

„Zainaugurowaliśmy już kilkanaście nowych połączeń w zupełnie nowych kierunkach; powróciliśmy też do znanych portów europejskich. Mamy za sobą długo oczekiwany pierwszy rejs z Warszawy do Tokio. Tak intensywnie rozbudowywana siatka połączeń to główny element długofalowej strategii rozwoju, jaką przyjęliśmy do 2020 roku. Bogata oferta połączeń, możliwe od 30 minut transfery przez rozbudowany warszawski hub, nowoczesna flota LOT-u oraz najwyższy poziom obsługi – to wszystko sprawia, że LOT już dziś doceniany jest nie tylko przez pasażerów z całej Polski ale i innych krajów Europy” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Nowoczesna flota LOT zapewnia bezpieczeństwo oraz najwyższy komfort podczas wykonywanych podróży. LOT jako jedyny przewoźnik na pokładach wszystkich samolotów oferuje aż trzy klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free na pokładzie.

Dzięki dobrze przemyślanemu rozkładowi połączeń, nowe destynacje to możliwości podróży nie tylko dla pasażerów z całej Polski i nowej Europy. Oprócz bezpośrednich połączeń „point to point”, przewoźnik oferuje bogatą ofertę połączeń transferowych w blisko 60-ciu destynacjach na świecie, wykonując około 250 operacji dziennie w najbardziej konkurencyjnym czasie podróży do najbardziej atrakcyjnych destynacji w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT