Lotnisko Wrocław: Więcej rejsów do hubów

lotnisko-wroclaw

Dodatkowe loty na trasach do Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi i Warszawy. Przewoźnicy reagują na zwiększającą się popularność połączeń do dużych hubów przesiadkowych. Nowością jest połączenie do Radomia.

Na trasie do Frankfurtu (Lufthansa) pojawi się dodatkowy lot od poniedziałku do piątku (łącznie będą trzy) oraz w niedzielę (łącznie również trzy), natomiast w soboty pozostaną dwa. Przewoźnik zwiększa również liczbę rejsów do Monachium. Do dyspozycji pasażerów jest jeden dodatkowy lot w sobotę (łącznie trzy od poniedziałku do soboty, jeden w niedzielę). Z kolei na trasie do Kopenhagi linie SAS wprowadzają dwa dodatkowe loty – w sobotę oraz w niedzielę (łącznie są dwa rejsy od poniedziałku do soboty i jeden w niedzielę).

– Rozkład lotów i liczba połączeń z Wrocławia do dużych hubów umożliwiają wygodną podróż do wszystkich najważniejszych miast Europy. Obserwujemy, że coraz więcej pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta z przesiadek również na trasach transkontynentalnych, przede wszystkim do Stanów Zjednoczonych i Azji – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

PLL LOT zwiększają również liczbę połączeń do Warszawy. Przewoźnik wprowadza dwa dodatkowe loty (jeden w sobotę i jeden w niedzielę). Łącznie będzie realizował na tej trasie 6 lotów każdego dnia. W letnim rozkładzie lotów pasażerowie mają do dyspozycji w sumie 6 sieciowych połączeń – oprócz wymienionych również do Düsseldorfu oraz do Radomia.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław