Kategorie
Lotnictwo cywilne

Airbus stworzy centrum szkolenia pilotów i serwisantów w pobliżu Delhi

csm_A320neo_CFM_Airbus_neo_livery_

Airbus zakłada centrum szkolenia pilotów i serwisantów w stołecznym regionie Delhi, aby zaspokoić krajowe zapotrzebowanie na nowych pilotów airbusów. Według najnowszej globalnej prognozy rynkowej firmy Airbus, do 2034 roku Indie będą potrzebować ponad 1600 samolotów pasażerskich i transportowych, co wymaga szkolenia nowych pilotów i techników serwisowych.

Ta inwestycja w centrum szkoleniowe jest kluczową, strategiczną inwestycją Airbusa, która wpisuje się w program „Skill India” uruchomiony w 2015 roku przez indyjski rząd w celu rozwinięcia szerokiej gamy zaawansowanych kompetencji. Airbus zamierza zaoferować szkolenia najwyższej klasy, porównywalne z innymi w dowolnym kraju świata.

Ośrodek będzie własnością Airbus Group India, a szkolenia będą prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów Airbusa. Centrum będzie miało konstrukcję modułową i pomieści cztery pełne symulatory lotu A320 z możliwością przyszłej rozbudowy.

Airbus od 2007 roku zapewnia szkolenia dla serwisantów w istniejącym centrum w Bangalore i do dziś przeszkolił ponad 2750 techników serwisowych. Nowe centrum pozwoli przyspieszyć szkolenia zgodnie z tempem dostaw A320neo do Indii. Instruktorzy Airbusa zatrudnieni w nowym ośrodku będą mogli przeszkolić ponad 8000 pilotów i 2000 serwisantów w ciągu 10 lat od 2018 roku.

Airbus wstępnie wybrał kilka odpowiednich lokalizacji w pobliżu portu lotniczego w Delhi i wkrótce przystąpi do finalizowania umów dotyczących zakupu ziemi, budowy oraz instalacji symulatorów w 2017 roku. Podobne ośrodki w Ameryce, Europie i Azji zapewniają szkolenia w zakresie pełnej gamy samolotów Airbusa. Indyjskie centrum dołączy do istniejącej sieci i rozpocznie szkolenia pilotów i techników w 2018 r.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat