Alicante w ofercie KLM

Alicante_1

Linia KLM rozszerza swoją ofertę lotów na terenie Hiszpanii o kolejne połączenie rejsowe do nadmorskiego Alicante. Do tej pory holenderski przewoźnik oferował loty do Barcelony, Madrytu i Bilbao, a w tegorocznym sezonie letnim będzie również latał do Walencji i na Ibizę. W sumie w ofercie KLM znajdzie się aż szesnaście lotów dziennie z Amsterdamu do wybranych miast w Hiszpanii. Lecz na tym nie koniec nowości. W sumie w najbliższych miesiącach, w siatce połączeń holenderskiej linii pojawi się aż 9 nowych tras, w tym 7 na terenie Europy i 2 międzykontynentalne.

Perełka Costa Blanca

Malownicze Alicante położone jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego w południowej części Walencji w regionie Costa Blanca, w pobliżu wielu popularnych atrakcji turystycznych – takich jak np. miasteczko Benidorm. Alicante słynie z licznych atrakcji, m.in. muzeów, zamków i niepowtarzalnej architektury. Oprócz lazurowego morza i przepięknych plaż, miasto znane jest również z Explanada de Espana – 600-metrowej promenady otoczonej palmami i licznymi sklepikami.

Nowe, codzienne połączenie Amsterdam-Alicante będzie obsługiwane od 4 lipca 2016 roku samolotem Boeing 737, zgodnie z poniższym rozkładem lotów:

niedziela-piątek
Amsterdam 09:30 – Alicante 12:10
Alicante 12:55 – Amsterdam 15:40
sobota
Amsterdam 13:50 – Alicante 16:30
Alicante 17:15 – Amsterdam 20:00

Najnowsze trasy KLM

Wraz z Alicante, KLM otworzy tego lata w sumie 9 nowych tras. Na terenie Europy już wkrótce holenderską linią będzie można polecieć do Drezna, Inverness, Southampton, Genui, Walencji, a w szczycie sezonu również na Ibizę. Łącznie KLM z Amsterdamu będzie obsługiwał 78 kierunków europejskich. Natomiast w ofercie międzykontynentalnej pojawi się Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych i Astana w Kazachstanie.

Dobrą informacją dla podróżnych z południa Polski jest fakt, że już teraz i przez cały sezon letni 2016 linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Dodatkowy, poranny lot z Krakowa stwarza bogatą listę możliwości dalszych połączeń z przesiadką w Amsterdamie.

Odwiedź dwa turystyczne miasta w jeden weekend!

Podróżni z Polski, którzy zaplanują np. weekendowy wypad do Alicante mogą nie tylko zwiedzić kawałek Hiszpanii, ale dodatkowo spędzić pół dnia w Amsterdamie i w kilka godzin zwiedzić to wyjątkowe miasto. Wylatując z Warszawy np. już w piątek o 6:00 rano, lądujemy w Alicante o godzinie 12:10 w południe. Mamy dwa dni na pobyt w Hiszpanii, zanim w niedzielę wsiądziemy do samolotu w drogę powrotną z Alicante o godzinie 12:55. Lądujemy w Amsterdamie o 15:40, a w centrum miasta jesteśmy już około 16ej, ponieważ Lotnisko Schiphol oddalone jest zaledwie 15 minut od centrum jazdy pociągiem. Zanim wsiądziemy do samolotu z Amsterdamu do Warszawy o godzinie 20:20, mamy kilka godzin na obiad, zakupy, czy przejażdżkę rowerem.

Warto dodać, że wszystkie połączenia KLM realizowane są z wygodną przesiadką na lotnisku Amsterdam Schiphol, jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie, które rocznie odwiedza ponad 54 milionów podróżnych. Lotnisko zostało zbudowane z myślą o pasażerach przesiadających się na kolejny lot, dlatego oprócz licznych usprawnień oferuje też wiele atrakcji.

Są to m.in. komfortowe strefy urody (np. Rituals Shop & Spa w hali 1 i XpresSpa w hali nr 2 na 1 piętrze), w tym bezpłatne prysznice. Podróżni mogą także wybrać się do muzeum, serfować w sieci bez żadnych opłat, ekologicznie naładować komórkę pedałując na rowerze lub zaszaleć w kasynie. Do tego należy wspomnieć o bogatej ofercie sklepowej (np. Schiphol Plaza) czy gastronomicznej, m.in. obejmującej kuchnię japońską czy posiłki przygotowane na bazie produktów ekologicznych.

Obecnie siatka połączeń KLM obejmuje 139 miast na całym świecie i stale się powiększa – tylko w 2015 roku oprócz Krakowa wśród nowych kierunków znalazły się również Bogota, Cali, Belfast, Edmonton oraz Montpellier.

Tańsze przeloty na całym świecie

Warto śledzić częste promocje i oferty specjalne na stronie www.klm.pl i polskim fanpage’u KLM na Facebooku. Na przykład do 4 kwietnia br. w ramach sprzedaży „First Minute” można teraz zarezerwować tańsze przeloty KLM do blisko 40 trasach na całym świecie, w tym do licznych miast w Ameryce Południowej, Azji, Afryce czy w rejonie Wysp Karaibskich i na Oceanie Indyjskim. Promocja dotyczy lotów realizowanych nawet do grudnia br. i dedykowana jest osobom, które planują wypoczynek z wyprzedzeniem.

Bilety na trasie do Alicante, a także promocyjne oferty można rezerwować na stronie www.klm.pl, która dostępna jest również w polskiej wersji językowej.

Źródło / Autor: KLM
Zdjęcie: KLM