„Dni Otwarte” w „Szkole Orląt”

001

Kilkaset osób zwiedziło Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w czasie „Dni Otwartych”. Była to jedna z niewielu okazji aby zobaczyć najciekawsze miejsca w „Szkole Orląt”, które są na co dzień nie dostępne dla osób postronnych

Już od godziny 9.00 pod bramą główną WSOSP ustawiały się tłumy chętnych do zwiedzania Uczelni. Ponieważ „Szkoła Orląt” znajduje się na terenie kompleksu wojskowego, zwiedzanie odbywało się tylko w grupach zorganizowanych. Studenci, którzy oprowadzali po obiektach WSOSP, czekali aż zbierze się około 20-30 osób, które jako grupa wejdą na teren jednostki wojskowej. Szkoły, które zgłosiły swój przyjazd wcześniej, miały od razu zaplanowaną godzinę zwiedzania. Każda z grup wchodzących na teren kompleksu, cały czas była pod opieką przewodników, którzy opowiadali o wszystkich atrakcjach. Można było zobaczyć m.in. hangar Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego, symulatory lotów oraz laboratoria. Na stoiskach przy dużej Auli, przyszli studenci mogli dowiedzieć się o kierunkach studiów, które oferuje Uczelnia czy o sposobie rekrutacji na studia wojskowe.

Szkoła Orląt” bardzo mi się podoba – podkreśla Marcin. W przyszłości chciałbym zostać pilotem wojskowego śmigłowca, dlatego będę chciał jak najszybciej złożyć wniosek o przyjęcie na studia wojskowe. Dziś dowiedziałem się o wielu szczegółach, które rozwiały wszystkie moje wątpliwości – dodaje.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również cywilne kierunki studiów.
Do tej pory nie wiedziałam, że na tej Uczelni kształcą się nie tylko studenci wojskowi ale również studenci cywilni – mówi Anna. Zastanawiam się nad studiami związanymi z logistyką i będę brała WSOSP pod uwagę decydując się na studia. Mieszkam w Puławach więc nie miała bym problemu z dojazdem do Dęblina – dodaje.
W samo południe na dużej Auli odbyło się specjalne spotkanie z kapitanem rezerwy pilotem Witoldem „TOYO” Sokołem. Wszyscy byli pod wrażeniem wielu ciekawych historii naszego asa przestworzy.

Źródło: WSOSP
Zdjęcie: WSOSP
Materiał: Paweł Nocek, mjr Wiesław Świerkowski, kpr. pchor. Marcin Cydejko