Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Wrocław: Ponad 7% pasażerów więcej

lotnisko-wroclaw

W porównaniu z lutym 2015 w Porcie Lotniczym Wrocław przybyło 7,1% pasażerów. Największy wzrost odnotowały tanie linie – o 14,7%. Wśród kierunków południowych na trasie do Mediolanu przybyło aż 25,5% podróżnych, do Bolonii 17,1%, blisko 7% do Rzymu i ponad 6% do Barcelony.

– Kierunki południowe niezmiennie są niezwykle popularne. Warto zwrócić uwagę na doskonałe wypełnienia samolotów. W przypadku Rzymu było to blisko 95%, a na Teneryfę, która jest nowością w sezonie zimowym, prawie 94%. Od 1 czerwca rusza kolejne nowe połączenie, do Wenecji Treviso. Wszystko wskazuje na to, że ten kierunek również okaże się przebojem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przewoźnicy odnotowali bardzo dobre wyniki również na innych kierunkach. Najwięcej pasażerów przybyło na trasach do Eindhoven (53,1%) oraz do Londynu Luton (47%), obsługiwanych przez linie Wizz Air. W porównaniu do lutego 2015 na tych kierunkach przewoźnik znacznie zwiększył liczbę rejsów. Dużą popularnością cieszył się także Paryż (wzrost o 14,3%), chętnie wybierany na krótsze wyjazdy (linie Ryanair).

O kilkanaście procent wzrosła liczba podróżnych na trasach do Shannon, Londynu Stansted i Glasgow, również obsługiwanych przez irlandzkiego przewoźnika. W przypadku zdecydowanej większości rejsów na trasach do Anglii, Szkocji i Irlandii wypełnienia samolotów przekraczają 90%.

W przypadku połączeń krajowych wzrost wyniósł 12,1%. Na trasie do do Warszawy Modlina (Ryanair) przybyło 21,5% pasażerów, a do Warszawy (lotnisko Chopina) 7,1% (PLL LOT).

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat