Kategorie
Szybki news

Singapore Airlines nowym operatorem A350 XWB

LH_A340

Linie lotnicze Singapore Airlines odebrały swój pierwszy A350 XWB w Tuluzie we Francji, zostając piątym operatorem nowego szerokokadłubowego samolotu pasażerskiego. A350 XWB, który zapewnia niezrównany komfort lotu i efektywność operacyjną, będzie stanowić trzon przyszłej floty samolotów szerokokadłubowych średniej wielkości latających w barwach Singapore Airlines.

Samolot Singapore Airlines jest podzielony na trzy klasy z 253 miejscami (42 w klasie biznesowej, 24 w ekonomicznej o podwyższonym standardzie i 187 w ekonomicznej). Początkowo będzie latał na trasach regionalnych do Kuala Lumpur i Dżakarty, a od maja zacznie obsługiwać trasy dalekodystansowe, najpierw do Amsterdamu, a następnie do Dusseldorfu.

Linie lotnicze Singapore Airlines łącznie zamówiły 67 samolotów A350-900, które będą obsługiwać trasy dalekodystansowe, a także wybrane połączenia regionalne. Siedem zostanie dostarczonych w wersji o bardzo dalekim zasięgu, które umożliwią przewoźnikowi wznowienie lotów bez międzylądowań do Stanów Zjednoczonych. A350 XWB dołączy do istniejącej floty airbusów w barwach Singapore Airlines, która obecnie składa się z 19 dwupokładowych A380 oraz 29 A330-300, co oznacza, że przewoźnik jest operatorem całej rodziny szerokokadłubowych samolotów Airbusa.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne