Lotnisko Wrocław: Ponad 7% wzrostu w lutym

lotnisko-wroclaw

W lutym 2016 przewoźnicy niskokosztowi odnotowali blisko 15% wzrost na trasach międzynarodowych. Popularne są zarówno połączenia na Wyspy Brytyjskie, jak i kierunki południowe. Zwracają uwagę znakomite wypełnienia samolotów. Ponad 12% pasażerów przybyło na trasach krajowych.

Łącznie ponad 151 tys. pasażerów skorzystało z Portu Lotniczego Wrocław w lutym tego roku. To oznacza wzrost o 7,1% w porównaniu z lutym 2015. Jak wyglądają wyniki w poszczególnych segmentach połączeń?

Z oferty tanich linii skorzystało w sumie ponad 93 tys. podróżnych, co oznacza o 14,7% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na trasach do Eindhoven (53,1%) oraz do Londynu Luton (47%). W obu tych przypadkach w porównaniu z lutym 2015 przewoźnik zdecydowanie zwiększył liczbę rejsów.

O kilkanaście procent wzrosła liczba podróżnych na trasach do Shannon, Londynu Stansted i Glasgow (obsługiwanych przez linie Ryanair).

– Zwracają uwagę również znakomite wypełnienia samolotów. Na zdecydowanej większości kierunków do Anglii, Szkocji i Irlandii przekraczają 90%. To pokazuje, że siatka połączeń i godziny lotów dobrze odpowiadają potrzebom pasażerów – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W lutym podróżni chętnie wybierali także kierunki południowe. Na trasie do Mediolanu przybyło aż 25,5% podróżnych, do Bolonii 17,1%, do Rzymu 6,9%, a do Barcelony 6,1%. Jak wyglądały wypełnienia? Samoloty na trasie do Rzymu wypełnione były blisko w 95%, a na Teneryfę (nowość tego sezonu) prawie w 94%.

– Niskokosztowe połączenie na Wyspy Kanaryjskie cieszy się dużym powodzeniem i świetnie uzupełniło ofertę niezwykle popularnych kierunków południowych w sezonie zimowym. Już od 1 czerwca rusza kolejna nowość, połączenie do Wenecji Treviso. Wszystko wskazuje na to, że ten kierunek również okaże się przebojem – dodaje Jarosław Sztucki.

Dużą popularnością cieszył się także Paryż (wzrost o 14,3%), chętnie wybierany na krótsze wyjazdy.

W przypadku połączeń krajowych wzrost wyniósł 12,1% (łącznie skorzystało z nich prawie 32 tys. pasażerów). Na ten wynik duży wpływ ma popularność połączenia do Warszawy Modlin (wzrost o 21,5%), obsługiwanego przez linie Ryanair. O ponad 7% wzrosła także liczba pasażerów na trasie do Warszawy Okęcia, obsługiwanej przez PLL LOT.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław