Philippine Airlines wybrały model A350 XWB dla swojej przyszłej floty dalekodystansowej

A350-900_RR_PAL_02

Linie lotnicze Philippine Airlines (PAL) podpisały z firmą Airbus porozumienie w sprawie zamówienia na sześć samolotów A350-900 z opcjami zakupu kolejnych sześciu samolotów tego typu. Zamówienie ogłosili dziś na targach Singapore Airshow Jaime J. Bautista, prezes i dyrektor operacyjny Philippine Airlines, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Samoloty A350-900 dla Philippine Airlines zostaną dostarczone w trójklasowej konfiguracji premium. Przewoźnik będzie eksploatował je na bezpośrednich trasach z Manili na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i do Nowego Jorku, a także na nowych trasach do Europy. Samoloty umożliwią Philippine Airlines zaoferowanie całorocznego bezpośredniego połączenia na trasie Nowy Jork-Manila, którego długość wynosi 14 816 km (8 000 mil morskich), przy 100-procentowym wypełnieniu.

Dotychczas 41 klientów z całego świata złożyło potwierdzone zamówienia na 777 egzemplarzy A350 XWB, dzięki czemu już w tej chwili jest on jednym z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus