Lotnisko Wrocław: Kolejny wzrost wrocławskiego lotniska

lotnisko-wroclaw

Styczeń 2016 roku okazał się o 6% lepszy od stycznia 2015 roku. Największy wzrost liczby obsłużonych pasażerów odnotowali przewoźnicy niskokosztowi. Ogromną popularnością cieszą się Teneryfa i pozostałe kierunki południowe.

W styczniu 2016 Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 150 tys. pasażerów, czyli o 6% więcej niż w styczniu 2015. Z oferty przewoźników niskokosztowych na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 95 tys. podróżnych, czyli o 12,3% więcej. Największym hitem sezonu zimowego jest Teneryfa. Samoloty na największą z wysp kanaryjskich były w styczniu wypełnione w ponad 94%.

– Teneryfa gwarantuje przyjemną temperaturę, piękne krajobrazy i wypoczynek. O tej porze roku jest tam również mniej turystów. Zimą podróżni chętnie planują krótkie wyjazdy w atrakcyjne miejsca, a dodatkowo sprzyja temu okres karnawału. Stąd duża popularność również pozostałych kierunków południowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na przykład na trasie do Bolonii przybyło 20,5% pasażerów, do Rzymu (Ciampino) 20,2%, a do Barcelony (Girony) 15,5%. Jeśli chodzi o pozostałe kierunki, to największy wzrost zanotowano na połączeniach na Wyspy Brytyjskie.

Stabilnie rozwija się także segment sieciowych połączeń międzynarodowych. W styczniu 2016 roku skorzystało z nich ponad 23 tys. pasażerów, czyli w sumie o 8,4% więcej niż w styczniu 2015. Imponujący wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (72,7%). Z kolei z Lufthansą na połączeniach do Frankfurtu podróżowało o 19,9% pasażerów więcej, a do Monachium o 7,6%.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław