Lotnisko Kraków: dynamiczny początek roku

lotnisko krakow

W styczniu 2016 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 303 677 pasażerów, co oznacza wzrost o 16% w stosunku do stycznia 2015 roku. To historyczny rekord.

Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych – było ich 2 770, o 4% więcej w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

Po raz pierwszy krakowskie lotnisko przekroczyło próg 300 tys. obsłużonych pasażerów w pierwszym miesiącu roku – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Cieszymy się również z ogłoszenia w styczniu przez linię lotniczą Air France nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Paryżem. Air France to już 15 tradycyjny przewoźnik oferujący połączenia ze stolicy Małopolski w tym roku. Pokazuje to, że oprócz ruchu turystycznego, krakowskie lotnisko ma znaczny potencjał ruchu biznesowego – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W styczniu linia lotnicza Air France ogłosiła połączenie z Krakowa do Paryża CDG. Po raz pierwszy w historii ten jeden z największych przewoźników na świecie oferuje loty z Kraków Airport. To druga linia lotnicza, obok easyJet, która operuje na tej trasie.

22 stycznia linia lotnicza SprintAir zainaugurowała loty z Krakowa do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. A za dwa tygodnie, od 15 lutego, linia lotnicza KLM wprowadzi dodatkowy, poranny lot z Krakowa do Amsterdamu zwiększając swoją ofertę do 14 rejsów tygodniowo.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków