ATC Shopper – pierwsze na świecie narzędzie do samodzielnej zmiany rezerwacji przelotu

ATC

Firma Amadeus, wiodący globalny dostawca rozwiązań informatycznych dla branży turystycznej, poinformowała o udostępnieniu Amadeus Ticket Changer (ATC) Shopper, pierwszej na świecie aplikacji, która pozwala pasażerom samodzielnie zmieniać swoje rezerwacje lotu. Z rozwiązania korzysta 80 linii lotniczych. Może być używane zarówno w przypadku rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem biura podróży, jak i bezpośrednio w linii lotniczej. Z aplikacji w wersji mobilnej i standardowej mogą korzystać również biura podróży i ich klienci w Polsce. ATC Shopper przynosi korzyści zarówno pasażerom, którym ułatwia zmianę rezerwacji o dowolnej porze, jak i biurom podróży oraz liniom lotniczym, obniżając ich koszty operacyjne.

Z pomocą ATC Shopper można samodzielnie modyfikować wszystkie typy biletów i taryf, zarówno przed, jak i po wylocie. Dzięki łatwemu internetowemu dostępowi do różnych tras i rozkładów rejsów, przez 24 godziny na dobę, klienci mogą samodzielnie zmieniać rezerwację lotów. Daje im to poczucie kontroli nad sytuacją i alternatywę zmiany rezerwacji, bez konieczności korzystania z osobistej pomocy agenta. Plany wakacyjne się zmieniają, a spotkania często są przekładane. W stresujących momentach podróżni wolą być panami sytuacji – chcą natychmiastowej pewności, że modyfikacja ich rezerwacji jest możliwa, a ATC Shopper zaspokaja tę potrzebę. Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjna w obsłudze m.in. dzięki takim funkcjonalnością, jak widok kalendarza.

Z kolei internetowe biura podróży dzięki ATC Shopper mogą znacznie ograniczyć czas poświęcony na rozmowy z pasażerami, zmniejszyć ryzyko błędów oraz zwiększyć satysfakcję i lojalność klientów. Amadeus przewiduje, że łatwość użycia tego narzędzia zwiększy liczbę zmian w rezerwacjach, w wyniku czego poprawi przychody internetowych biur podróży oferujących swoim klientom taką możliwość. ATC Shopper daje też możliwość zaoferowania pasażerowi wyższej klasy lub taryfy biletu na etapie zmiany rezerwacji, poszerzając źródła przychodu nie tylko biur podróży, ale też linii lotniczych. Amadeus jest już gotowy zaoferować nowe rozwiązanie wszystkim internetowym biurom podróży na świecie, w tym w Polsce.

„Stworzyliśmy ATC Shopper ponieważ wiemy, że pasażerowie lubią mieć kontrolę nad swoim planem podróży, a agenci turystyczni chcą dostarczać swoim klientom jak najlepsze usługi. ATC Shopper to kolejny krok naprzód w świecie spersonalizowanych podróży” – powiedział Rudy Daniello, wiceprezes Amadeus ds. dystrybucji produktów.

Tickets Travel Network, wiodące internetowe biuro podróży w Europe Wschodniej, było jednym z pierwszych klientów, które testowało nową funkcję narzędzia ATC. Jego dyrektor handlowy, Viktor Voitsehovskiy, powiedział: „Nowoczesne technologie są niezwykle ważne w naszym biznesie. Staramy się maksymalizować automatyzację naszych procesów, bo pozwala to zaoszczędzić czas zarówno agentom, jak i naszym klientom, co owocuje zwiększeniem przychodów. Z pomocą ATC Shopper zautomatyzowaliśmy większość przypadków zmiany rezerwacji bądź zwrotu biletów. Cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród nielicznego grona zaproszonych przez Amadeus do przetestowania tego innowacyjnego rozwiązania. Do tej pory otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od naszych klientów.”

ATC Shopper to najnowsza aplikacja w rodzinie produktów Amadeus Ticket Changer, która obejmuje Amadeus Ticket Changer Reissue, Amadeus Ticket Changer Involuntary i Amadeus Ticket Changer Refund. Razem umożliwiają one natychmiastowe zarządzanie prośbami klientów o zmiany w rezerwacji. Narzędzia Amadeus Ticket Changer działają zarówno offline i online, aby pomagać agentom redukować koszty i w szybki oraz niezawodny sposób obsługiwać swoich klientów.

Źródło / Autor: amadeus
Zdjęcia: amadeus