Kategorie
News Świat

Airbus Defence and Space zapewni niemieckim żołnierzom darmową satelitarną komunikację i połączenia telefoniczne

Airbus Defence and Space

Niemieckie ministerstwo obrony przedłużyło na kolejne cztery lata umowę z Airbus Defence and Space dotyczącą świadczenia darmowych usług w zakresie satelitarnej komunikacji i połączeń telefonicznych dla niemieckich żołnierzy, poczynając od 1 lipca 2016 r. Obecna umowa została rozszerzona, aby spełnić wymogi ministerstwa w zakresie zapewnienia darmowych, nieograniczonych usług głosowych i dostępu internetowego dla wszystkich żołnierzy w czasie działań wojskowych, ćwiczeń i szkoleń poza granicami Niemiec, umożliwiając im kontakt z rodziną i bliskimi.

Poprzednie usługi stanowiły połączenie darmowych rozmów, których koszty pokrywało ministerstwo, oraz usług, za które żołnierze płacili indywidualnie. Od lipca 2016 roku otrzymają oni natomiast pełny, nieograniczony dostęp do połączeń głosowych oraz dostęp do Internetu wszędzie tam, gdzie poza granicami kraju stacjonują niemieccy żołnierze. Nowa usługa obejmuje także udostępnienie serwerów multimedialnych umożliwiających darmowy dostęp do filmów, cyfrowej prasy oraz audycji niemieckich sił zbrojnych.

– Niemieccy żołnierze mogą przeglądać strony internetowe, czatować i prowadzić rozmowy wideo w programie Skype przez Wi-Fi, korzystając z własnych urządzeń. Usługa jest dostępna w strefach mieszkalnych i socjalnych, a także w innych wybranych miejscach, takich jak kafejki internetowe, które również dostarcza Airbus Defence and Space. Firma Airbus Defence and Space jest dumna z tego, że jest stałym partnerem w realizacji tej ważnej usługi. To, że komunikacja będzie darmowa, będzie miało ogromne znaczenie dla jakości życia żołnierzy służących w strefach konfliktów zbrojnych na całym świecie. – powiedział Evert Dudok, wiceprezes ds. komunikacji, wywiadu i bezpieczeństwa w Airbus Defence and Space.

Airbus Defence and Space dostarcza usługi komunikacji prywatnej dla niemieckich sił zbrojnych od lipca 2011 roku. Usługa dedykowana marynarce wojennej została uruchomiona w lipcu 2015 roku. Na jej potrzeby Airbus Defence and Space dostarcza mobilne systemy umożliwiające nieograniczony dostęp do połączeń głosowych na morzu oraz dostęp do Internetu podczas pobytu w porcie.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space
Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat