Airbus Defence and Space uruchamia nowe rozwiązanie Portal360 do łatwiejszego zarządzania komunikacją satelitarną

360portal

Partnerzy-dostawcy usług oraz użytkownicy końcowi usług morskiej komunikacji satelitarnej Airbus Defence and Space dysponują teraz całodobowym dostępem do unikatowego, kompleksowego narzędzia administracyjnego Portal360.

Portal360 to dostępne przez całą dobę rozwiązanie internetowe, które zapewnia partnerom-dostawcom usług dostęp do kluczowych danych biznesowych, pozwalając im efektywnie obsługiwać klientów, a jednocześnie zachować pełną kontrolę nad własnymi kontami i działalnością.

Portal360 wykorzystuje intuicyjny, zabezpieczony interfejs przeglądarkowy i oferuje „widok konsoli”, który natychmiast po zalogowaniu się dostarcza partnerom-dostawcom usług oraz klientom końcowym kluczowych informacji o subskrypcjach. System jest wyposażony w przyjazny dla tabletów interfejs oparty na HTML5, który można organizować według statku lub floty w różnych widokach, podczas gdy zaawansowane mechanizmy filtrowania i wyszukiwania uławiają optymalizowanie ustawień usługi.

Portal360 zapewnia bezpośredni dostęp do różnych informacji, w tym do kont i subskrypcji, elektronicznych faktur oraz danych o wykorzystaniu usług, umożliwiając zarządzanie takimi usługami szerokopasmowej komunikacji satelitarnej, jak Sealink, Wavecall i Pharostar VSAT.

Wstępna wersja Portal360 łączy narzędzia XChange Manager, Mail Manager i VSAT Manager firmy Airbus Defence and Space oraz nowe funkcje w jedno internetowe rozwiązanie, które znacznie usprawnia zarządzanie usługami. Portal360 będzie regularnie rozbudowywany o nowe funkcje, aby spełniał bieżące potrzeby administracyjne klientów i partnerów.

Ponadto partnerzy-dostawcy usług Airbus Defence and Space mają możliwość oznakowania portalu logo swoim i klientów. Mogą łatwo przyznać dostęp własnym klientom i użytkownikom końcowym oraz określić, jakie informacje będą dla nich dostępne, zapewniając dodatkowe usługi i wsparcie właścicielom i operatorom statków.

Mackay Communications ze Stanów Zjednoczonych jest pierwszym partnerem-dostawcą usług, który skorzystał z możliwości oznakowania rozwiązania Portal360 swoją marką. Mackay zapewni użytkownikom końcowym dostęp do wybranych danych w Portal360, co pomoże klientom w zarządzaniu i kontrolowaniu komunikacji oraz usług IT na pokładzie.

Freek Tempelaar, dyrektor ds. informacji w dziale komunikacji satelitarnej Airbus Defence and Space, powiedział: „Portal360 to unikatowe rozwiązanie, dostępne dla wszystkich naszych klientów, naszych partnerów oraz ich użytkowników. Umożliwia ono optymalizację zarządzania usługami komunikacji satelitarnej, monitorowanie flot, inicjowanie zamówień zmiany usług oraz zdalne wprowadzanie zmian w konfiguracji”.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space
Zdjęcie: Airbus Defence and Space