Jaki był 2015 rok dla Portu Lotniczego Wrocław?

wroclaw-lotnisko

Wrocławskie lotnisko do końca grudnia obsłużyło w sumie 2 miliony 320 tysięcy pasażerów, czyli o ponad 11% więcej niż rok wcześniej. To nowy rekord w historii Portu Lotniczego Wrocław.

– Znakomitą prognozą na przyszłość jest również dynamika wzrostu liczby podróżnych. Przewidujemy, że w roku 2016 obsłużymy 2,5 miliona pasażerów. Potencjał wrocławskiego lotniska zwiększają również inwestycje, zwłaszcza w podniesienie systemu ILS do kategorii drugiej. Cieszy nas także, że przewoźnicy stale rozbudowują siatkę połączeń o atrakcyjne kierunki – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W ciągu całego 2015 roku w segmencie połączeń niskokosztowych przybyło 14,6% pasażerów. W przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych wzrost wyniósł ok. 6%, a w segmencie połączeń krajowych blisko 20%, na co ogromny wpływ miał Ryanair i jego oferta lotów do Warszawy Modlin.

W 2015 roku uruchomione zostały nowe połączenia do Sztokholmu Skavsta (Wizz Air) i na Teneryfę (Ryanair). W 2016 roku oferta przewoźników nadal będzie się poszerzać. Już w marcu Wizz Air zainauguruje połączenie do Birmingham, a w czerwcu Ryanair do Wenecji Treviso. Ciekawe nowości szykują się także w segmencie połączeń czarterowych. Latem oferta biur podróży wzbogaci się o hiszpańskie kierunki Alicante i Barcelona El Prat, greckie wyspy Thassos i Lefkadę oraz perłę archipelagu Wysp Kanaryjskich – Gran Canarię.

Coraz mocniej ze stolicą Dolnego Śląska wiążą się linie Ryanair. W 2016 roku irlandzki przewoźnik ma otworzyć we Wrocławiu swoją pierwszą w Polsce bazę techniczną.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Zdjęcie: Lotnisko Wrocław