LOT jedną z najbardziej punktualnych linii na świecie!

PLL LOT Dreamliner

LOT znalazł się w pierwszej dziesiąctce prestiżowego zestawienia najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie. Jednocześnie zajął 4 miejsce wśród linii lotniczych w Europie na Bliskim Wschodzie i Afryce. Aż ponad 88% startów i lądowań LOT-u odbyło się o czasie!

Ocena dotyczyła 2015 roku. LOT uplasował się na 10. miejscu na świecie i 4. miejscu w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, wyprzedzając wielu dużych i wiodących przewoźników zarówno tradycyjnych jak i tak zwanych niskokosztowych. Ranking OAS przeanalizował dane dotyczące punktualności startów i lądowań większości linii lotniczych na świecie. LOT z wynikiem 88,88% jest w czołówce zestawienia.

„Biorąc pod uwagę, że każdego dnia wykonujemy ponad 200 operacji lotniczych na terenie niemal całej Europy oraz rejsy dalekodystansowe do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Chin a w sezonie zimowy w rejsach czarterowych docieramy m.in. do Meksyku czy Tajlandii, to bardzo dobry wynik” – mówi Wiesław Jedynak, Dyrektor Biura Operacyjno – Lotniczego LOT. „Jesteśmy niezawodni i sprawni w wykonywaniu naszych operacji, dzięki czemu nasi pasażerowie mogą zawsze na nas polegać’ – dodaje kapitan Jedynak.

LOT rozpoczyna intensywny rozwój i zamierza pozostać liderem w tym zestawieniu. Od początku 2016 roku samoloty docierają już do nowych destynacji: Barcelony, Zurychu, Zagrzebia, Dusseldorfu, Kiszyniowa, Belgradu i Erywania. Kolejne kierunki będą otwierane wkrótce.

13 stycznia z Lotniska Chopina warszawskiego hubu LOT-u wystartuje pierwszy rejs do Tokio.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT