European Prize in Aviation Economics and Management dla absolwenta WSIiZ

pic3

Marcin Dziedzic, który w tym roku ukończył kierunek Aviation Management, za część swojej pracy licencjackiej otrzymał prestiżową European Prize in Aviation Management and Economics. Wręczono mu ją podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej w Wielkiej Brytanii.

– Ma to dla mnie duże znaczenie, bo jest to nagroda, którą przyznaje śmietanka praktyków i teoretyków lotnictwa – skomentował Marcin. Jeżeli ktoś na takim poziomie decyduje, że się wyróżniam, to pozostaje mi nic, tylko się cieszyć, bo jako podsumowanie całych studiów to chyba jest całkiem spore i przyjemne osiągnięcie – dodał.

European Prize in Aviation Management jest przyznawana młodym naukowcom przez członków komitetu Naukowego Europejskiej Konferencji Lotniczej. Absolwent WSIiZ został ogłoszony zwycięzcą we wspólnej kategorii dla licencjatów i magistrów. Odbyło się to podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej, która w tym roku miała miejsce w Cranfield w Wielkiej Brytanii.
Nagrodę w postaci książek ufundowało Niemieckie Towarzystwo Badań Lotniczych (G.A.R.S) i Wydawnictwo Ashgate.

Doświadczenie międzynarodowe

– Opisałem relacje zachodzące pomiędzy tanimi liniami lotniczymi a drugorzędnymi lotniskami w Europie – powiedział Marcin.

Pracę napisał pod opieką naukową dr. Davida Warnocka-Smitha na Huddersfield University, gdzie mógł studiować w ramach oferowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania programu Double Degree. Dzięki niemu ukończył studia uzyskując równolegle dwa dyplomy: WSIiZ oraz Huddersfield University.

– Gdyby nie WSIiZ to nie wyjechałbym za granicę – zaznacza Marcin. – Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz dostępność programów i wyjazdów zagranicznych na tej uczelni sprawiły, że znalazłem się w odpowiednim miejscu i czasie – zaznacza.

I dodaje, że dzięki temu mógł zdobywać wiedzę i doświadczenie w różnych ośrodkach akademickich na świecie, co niewątpliwie przyczyniło się do jego sukcesu. Marcin pracuje obecnie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Double Degree
Program Double Degree umożliwia studentom Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie równoległe uzyskanie dwóch dyplomów: WSIiZ oraz jednej z partnerskich uczelni zagranicznych. Liczba ośrodków akademickich, do których studenci mogą wyjechać w ramach Double Degree jest dostępna pod adresem wsiz.rzeszow.pl/dd

Źródło / Autor: WSIiZ
Zdjęcie: materiały prywatne Marcina Dziedzica