Dreamlinery LOT-u od 4 stycznia odlecą z terminala T7 na lotnisku JFK w Nowym Jorku

dreamliner

Pasażerowie LOT-u od 4 stycznia odprawiać się będą w terminalu T7 na lotnisku im. John F. Kennedy w Nowym Jorku. Obsługa rejsów LOT w nowojorskim porcie lotniczym zostanie przeniesiona z dotychczas wykorzystywanego Terminala 1. Nowy terminal będzie wygodniejszy dla korzystających z niego pasażerów, a dzięki skróconemu do minimum czasowi kołowania do gate i na pas startowy, podróżujący LOT-em zaoszczędzą czas spędzony na lotnisku.

Przeniesienie operacji lotniczych z dotychczasowego terminala T1 do terminala T7 na lotnisku JFK to kolejny krok LOT-u, przez który LOT podnosi standardy obsługi i wprowadza kolejne ułatwienia dla pasażera. Terminal 7 zostanie zmodyfikowany, zmodernizowane zostaną stanowiska odpraw, strefa kontroli bezpieczeństwa zostanie poszerzona, a pasażerowie statusowi będą mogli skorzystać z usługi Fast Track.

„Chcemy by podróż LOT-em była dla naszych pasażerów maksymalnie komfortowa, nie tylko w samolocie, ale również na wszystkich lotniskach, na które latamy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o przeniesieniu odpraw do Terminala 7. Jest to nowoczesny obiekt, który gwarantuje najwyższy sprawną obsługę na najwyższym poziomie” – mówi Adrian Kubicki, p.o. Rzecznika Prasowego LOT.

Dodatkowo ogromną korzyścią płynącą z przeniesienia operacji lotniczych polskiego przewoźnika na terminal T7 jest skrócenie czasu kołowania samolotów do gate i na pas startowy nawet do 10 minut!

„Dla naszych pasażerów liczy się każda minuta. Wychodzimy temu naprzeciw. Nasze Dreamlinery to samoloty nie tylko nowoczesne, ale i szybsze od standardowych odrzutowców. Nie chcemy by czas zaoszczędzony w powietrzu był tracony podczas kołowania czy oczekiwania na gate na lotnisku. Terminal 7 lotniska JFK nam to umożliwi”– dodaje rzecznik.

LOT codzienne realizuje rejsy do Stanów Zjednoczonych oferując najkrótszą i najwygodniejszą podróż za ocean z Polski i Europy Centralnej. Wszystkie rejsy dalekodystansowe obsługiwane są najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner.

Obecnie rejsy do Nowego Jorku odbywają się w sezonie zimowym 5 razy w tygodniu, a latem 11 razy w tygodniu. Od przyszłego roku połączeń będzie jeszcze więcej. Już w sezonie letnim LOT zwiększy swoją obecność na trasie Warszawa – Nowy Jork JFK do 12 rejsów w tygodniu.

LOT oferuje na ich pokładzie trzy wyjątkowe klasy podróży – LOT Business Class z rozkładanymi do pozycji płaskiego łóżka fotelami i restauracyjnym serwisem; LOT Premium Class z szerokimi i przestronnymi fotelami oraz bogatym menu i komfortową klasę LOT Economy. Niezależnie od klasy wszyscy pasażerowie mają do dyspozycji osobiste ekrany z systemem rozrywki, który umili każdą podróż za ocean.

Bilety na połączenia do Ameryki oraz innych destynacji można kupić we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Call Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT