Stabilny wzrost na wrocławskim lotnisku

lotnisko-wroclaw

W listopadzie Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 159 tys. pasażerów, czyli o 2,2% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największy wzrost odnotowali przewoźnicy niskokosztowi, łącznie o 15,6%. Popularnością cieszy się wiele tras zarówno na południe Europy, jak i na Wyspy Brytyjskie.

W listopadzie 2015 nadal dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe. W porównaniu do listopada 2014 na przykład na trasie do Mediolanu (Bergamo) przybyło 14,1% pasażerów, 8,7% do Bolonii, 7,3% do Paryża, a 4,8% do Barcelony (Girony).

– Warto podkreślić, że samoloty na trasie do Mediolanu wypełnione były w 90%, a na wielu innych południowych kierunkach w ponad 80%. To znakomity wynik. O tej porze roku podróżni chętnie wybierają się na krótkie wyjazdy, a ciekawe europejskie miasta jesienią i zimą mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Dużym powodzeniem cieszą się także nowości – Teneryfa (Ryanair) oraz Sztokholm (Wizz Air). Połączenie na największą z Wysp Kanaryjskich wystartowało 4 listopada. Na niektóre loty w listopadzie bilety zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem.

– To pokazuje, że nasza siatka połączeń jest atrakcyjna, a nowe trasy jeszcze wzbogacają ofertę. W letniej siatce pojawi się Wenecja-Treviso. To połączenie także może się okazać przebojem. Stabilny wzrost liczby pasażerów zawdzięczamy również wygodnemu dojazdowi i wysokim standardom obsługi – dodaje Jarosław Sztucki.

Tradycyjnie popularne są loty na Wyspy Brytyjskie. W przypadku wielu połączeń do Anglii, Szkocji i Irlandii wypełnienia przekraczają 90%. W listopadzie 2015 największe wzrosty odnotowano na trasach do Londynu Luton (34,6%), Shannon (18,3%), Glasgow (16,2%) i Londynu Stansted (11,2%).
Wśród międzynarodowych połączeń sieciowych największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (39,3%) oraz Lufthansa do Monachium (5,8%).
Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 2 miliony 165 tys. pasażerów. Ubiegłoroczny rekord został pobity już pod koniec października. Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław szacują, że do końca roku lotnisko osiągnie liczbę około 2,3 miliona podróżnych.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław