Firma TELDAT rozpoczyna produkcję komponentu systemu Patriot na rynek eksportowy

Patriot Raytheon

W nowych systemach zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot będzie zastosowana najnowocześniejsza technologia opracowana przez polskich inżynierów z firmy TELDAT dzięki dużemu zamówieniu producenta systemu, firmy Raytheon Company [NYSE: RTN]. Spółka TELDAT będzie produkowała wydajne routery komputerowe do nowo zbudowanych jednostek ogniowych Patriot.

„Partnerska współpraca użytkowników systemu Patriot zapewnia nam dostęp do dużego rynku eksportowego złożonego z 13 krajów” — powiedział Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT. — To zamówienie to niezbity dowód współpracy firmy Raytheon z polskim przemysłem. Podkreśla intencje firmy Raytheon, aby wymagające wysokich kwalifikacji, zaawansowane technologicznie, ambitne prace związane z systemem Patriot były wykonywane w Polsce”.

Zamówienie stanowi kolejny etap programu realizowanego wspólnie przez Raytheon i TELDAT, którego celem jest opracowanie zaawansowanych, zmilitaryzowanych routerów nowej generacji dla systemu Patriot. Po zakończeniu etapu projektowo-rozwojowego program wszedł właśnie w fazę produkcji na pełną skalę, co zapewni firmie TELDAT dostęp do międzynarodowego rynku systemu Patriot.

„To pierwsze z wielu zamówień związanych z systemem Patriot, które Raytheon złoży w polskich firmach” — powiedział Pete Bata, pracujący w Warszawie dyrektor firmy Raytheon ds. programu „Wisła”. — Raytheon zamierza współpracować z polskim przemysłem, aby stworzyć nowe miejsca pracy i podnieść kompetencje Polski w dziedzinie zaawansowanych technologii”.

Źródło / Autor: Raytheon
Zdjęcie: Raytheon