Lotnisko Kraków: kolejny rekord!

lotnisko krakow

W listopadzie na krakowskim lotnisku obsłużono 311 204 pasażerów, o 12% więcej niż rok temu. Jest to najlepszy w historii listopadowy wynik i trzynasty z rzędu rekordowy miesiąc.

Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych. W listopadzie było ich 2 635, o 3% więcej w stosunku do listopada 2014 roku.

Z otwartych w listopadzie nowych połączeń na Wyspy Kanaryjskie i do Izraela skorzystało niemal 7 tysięcy pasażerów. Największe wypełnienie wśród nowych kierunków odnotowano na rejsach do/z Teneryfy – przekroczyło ono 91%.

Nowe kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. –Loty na Teneryfę, Gran Canarię czy do Ejlatu to ciekawa oferta zwłaszcza w sezonie zimowym. Ryanair znakomicie wypełnił niszę zimowych połączeń do słonecznych, wypoczynkowych miejscowości.

W listopadzie średnie wypełnienie na rejsach rozkładowych wyniosło 83% (średnio 125 osób na pokładzie każdego rejsu).

Zbliżamy się do kolejnego kamienia milowego w rozwoju naszego lotniska. – dodał Jan Pamuła. – Lada dzień znajdziemy się w prestiżowej kategorii lotnisk obsługujących ponad 4 miliony pasażerów rocznie.

Od początku roku w Krakow Airport obsłużono łącznie 3 915 345 pasażerów, o 10% więcej, czyli ponad 366 tysięcy pasażerów niż w roku 2014.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków