DZIEŃ DLA SZKÓŁ w 31. BLT

1429

Po raz drugi tej jesieni, w dniu 19.11.2015 r., w naszej bazie zorganizowany został „Dzień dla szkół”.

Po raz drugi tej jesieni, w dniu 19.11.2015 r., w naszej bazie zorganizowany został „Dzień dla szkół”, podczas którego gościliśmy ok. 350 dzieci i młodzieży z Poznania i naszego, wielkopolskiego regionu. Tym razem odwiedziły nas dzieci z Poznania, Swarzędza i Wronek, a także młodzież ze Środy Wlkp., Sierakowa i klasa wojskowa ZS z Mosiny.

Pomimo niekoniecznie sprzyjających warunków atmosferycznych, wietrznej pogody nasi goście z zaciekawieniem oglądali i poznawali sprzęt użytkowany w 31. BLT, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się nasz tygrysi „Jastrząb” oraz niemała kolekcja samolotów historycznych.

Jak zawsze na wysokości zadania stanęli nasi żołnierze z Grupy Obsługi Technicznej, Grupy Wsparcia, Sekcji Medycznej, ciekawie prezentujący uzbrojenie i wyposażenie w poszczególnych punktach pokazowych. Dzięki ich operatywnemu działaniu i zaangażowaniu, kolejny raz mogliśmy z dumą zaprezentować pozytywnie odbierany wizerunek żołnierza, jednej z największych jednostek Sił Powietrznych.

Liczba osób, które nas w tym dniu odwiedziły potwierdziła trafność decyzji o organizacji takich przedsięwzięć, których zadaniem jest promocja obronności, promocja zawodu żołnierza, a także chęć kształtowania właściwych postaw wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa. Jest to poniekąd „inwestycja” w przyszłość, która może na przestrzeni kolejnych lat, spowoduje, że część z naszych gości, będzie godnymi, naszymi następcami w stalowych mundurach.

Źródło: 31. BLT
Tekst: mjr Krzysztof Terzyk
Zdjęcie: mjr Krzysztof Terzyk, kpt. Krzysztof Nanuś