Smaki Japonii na pokładach Dreamlinerów LOT-u

LOT_787_Dreamliner

Przygoda z Japonią zaczyna się już na pokładzie samolotu! Pasażerowie, którzy wybiorą się rejsem LOT-u z Warszawy do Tokio będą mogli spróbować japońskiego menu na pokładach Dreamlinerów.

Pierwsze japońskie doznania czekają na podróżujących Dreamlinerem LOT-u z Warszawy do Tokio już na pokładzie samolotu. Japońskie dania, które będą serwowane pasażerom opracował specjalnie dla LOT-u tegoroczny mistrz świata Sushi Alon Than, na co dzień prowadzący restaurację Izumi Sushi w Warszawie.

„Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w procesie tworzenia menu dla pasażerów LOT-u podróżujących do Tokio. W swoich produktach LOT stawia na jakość, a to w kuchni japońskiej bardzo ważny element, ponieważ dania te charakteryzuje przede wszystkim świeżość. Dzięki połączeniu najlepszej jakości produktów z tradycyjnymi recepturami udało nam się osiągnąć prawdziwie podniebny japoński majstersztyk. Na wysokości przelotowej taka fuzja to nie lada wyzwanie. Potrawy podawane we wszystkich klasach podróży na tej trasie to prawdziwy przedsmak Japonii” – dodaje japoński mistrz kuchni, Alon Than.

Pasażerowie wszystkich trzech klas podróży będą mogli wybrać spośród menu europejskiego i specjalnego, dedykowanego wyłącznie dla tej trasy menu japońskiego.

Posiłki w klasie Business serwowane będą w specjalnej zastawie, popularnej wśród Japończyków marki Bolesławiec, przeznaczonej do podawania potraw japońskich. Na pokładzie pasażerowie LOT Business Class będą mogli również spróbować najlepszej klasy japońskiego wina umeshu oraz Sake Souhanna, serwowanego w tak prestiżowych miejscach jak Pałac Cesarski w Tokio. Oprócz specjalnie wyselekcjonowanych japońskich alkoholi, na pasażerów LOT Business Class czeka dedykowane menu, w którym znaleźć można między innymi zupę miso, japońskie dania serwowane w bento box czy japońskie przekąski. Aby specjalnie ugościć naszych pasażerów na pokładzie, między posiłkami personel pokładowy poda polski likier smakowy oraz śliwki w czekoladzie.

Japońskie posiłki będą również serwowane w klasie LOT Economy i LOT Premium Economy. Dla pasażerów tych klas LOT również przygotował smaczne przekąski oraz dodatkowo wyśmienitą japońską herbatę sencha. Ale i to nie koniec zwiastunów kraju Kwitnącej Wiśni w LOT.

„Chcemy, aby zarówno pasażerowie z Europy jak i pasażerowie z Japonii czuli się na pokładach naszych samolotów jak w domu. Dlatego położyliśmy duży nacisk nie tylko na menu. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku, oznaczona plakietką „I speak Japanese”. Na pokładach na tej trasie dostępny będzie również wachlarz aktualnych japońskich gazet codziennych, a w systemie rozrywki znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka” – mówi Krzysztof Moczulski, szef Działu Standardów Produktowych LOT.

Pierwszy rejs do stolicy Japonii wystartuje 13 stycznia, a powrotny rejs z Tokio do Warszawy 14 stycznia. LOT spodziewa się dużego zainteresowania nowym połączeniem ze strony klientów z Japonii. Dla tej grupy pasażerów to również najszybsze i najwygodniejsze połączenie nie tylko do Polski, ale także do innych krajów Nowej Europy. Rejs Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Tokio wykonywany będzie najnowocześniejszym na świecie samolotem Boeing 787 Dreamliner i potrwa około 10 godzin w jedną stronę.

Połączenie do Tokio będzie drugą po Pekinie trasą azjatycką w regularnej siatce LOT-u. Pokazuje ono między innymi, że LOT przestał być przewoźnikiem etnicznym, a stał się linią pierwszego wyboru także dla klientów azjatyckich, w tym dla ludzi biznesu, którzy doceniają jakość produktu i standard obsługi na pokładzie LOT-owskich Dreamlinerów, za które odpowiada specjalnie przeszkolony i starannie wybrany, dedykowany personel Elite Fleet.

Bilety na połączenie między Warszawą a Tokio są już w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, call center, w biurach LOT Travel i u agentów oraz na stronie lot.com.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT