Thales podpisał kontrakt na zabezpieczenie przestrzeni powietrznej Boliwii

Thales_Boliwia

Podczas ceremonii, która odbyła się 9 listopada w Pałacu Elizejskim w Paryżu, w obecności prezydenta Boliwii Evo Moralesa oraz prezydenta Francji Francois Hollande’a, Thales podpisał historyczny kontrakt z Ministerstwem Obrony Boliwii na zintegrowany system obrony powietrznej oraz zarządzania cywilnym ruchem lotniczym w Boliwii.
Umowa zainicjowana przez rząd Boliwii obejmuje uruchomienie przez firmę Thales cywilnych i wojskowych radarów oraz systemów automatyzacji ruchu w celu modernizacji i zintegrowania kontroli przestrzeni powietrznej Boliwii.
Wartość kontraktu szacowana jest na 185 mln euro. Thales dostarczy w sumie trzynaście radarów do dwunastu lokalizacji, w tym cztery radary obrony powietrznej, jeden radar pierwotny Star 2000, dwa radary podejścia TRAC oraz sześć radarów wtórnych RSM970. Radary będą stanowić trzon infrastruktury obserwacji i zostaną zintegrowane z powstającym kompleksem kontroli ruchu lotniczego.
Centrum wyposażone będzie w TopSky-ATC, najbardziej zaawansowany system zarządzania ruchem lotniczym (Air Traffic Management) na świecie oraz w supernowoczesny system SkyView C4I, odpowiadający za prezentację obrazu nieba oraz rozeznania sytuacyjnego podczas operacji obrony przestrzeni powietrznej. Zajmujący ponad 2500 metrów kwadratowych kompleks zostanie wybudowany w ciągu najbliższych miesięcy. Jego uruchomienie jest planowane na 2017 rok.
W budynku powstanie również centrum kształcące, którego celem będzie zapewnienie istotnego transferu kompetencji i know-how. Thales odpowiadać będzie także za integrację i zarządzanie wszystkimi niezbędnymi systemami komunikacji, w tym dwunastoma kluczowymi radarami, rozmieszczonymi na terenie całego kraju.
Thales jest wiodącym dostawcą systemów ATM na świecie, specjalizującym się w rozwiązaniach cywilno-wojskowych na dużą skalę. Jest to trzeci taki kontrakt realizowany przez Thales w okresie 2014/15. Oprócz Boliwii, Thales prowadzi Marshall Programme wart 1,5 miliarda funtów brytyjskich na modernizację operacyjności brytyjskich lotnisk wojskowych oraz programu OneSky, gdzie Thales został wybrany jako integrator systemów cywilnych oraz militarnych w Australii.

Źródło / Autor: Thales
Zdjęcie: Thales