Bardzo dobry październik krakowskiego lotniska

lotnisko krakow

W październiku w Kraków Airport obsłużono 375 026 pasażerów. To wzrost aż o 17% w stosunku do października 2014 roku. Jest to najlepszy październikowy wynik krakowskiego lotniska i dwunasty z rzędu rekordowy miesiąc.

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 180 operacji lotniczych ( +13% w stosunku do wyniku sprzed roku).

Tak wysokie wzrosty liczby pasażerów i operacji lotniczych są spowodowane tym, że ubiegłoroczne październikowe wyniki ze względu na niekorzystane warunki pogodowe były słabsze od pozostałych miesięcy roku – ­wyjaśnia Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. ­

Od początku roku obsłużono łącznie 3 604 141 pasażerów. Jest to wzrost o prawie 332 tysiące pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +10%.

Ten wynik potwierdza nasze prognozy, że w tym roku przekroczymy liczbę 4 milionów pasażerów – dodaje Jan Pamuła.

Podczas zakończonego właśnie sezonu letniego (kwiecień – październik) krakowskie lotnisko obsłużyło 250 tys. pasażerów więcej niż w sezonie Lato 2014 (+10%). W tym okresie najwięcej było lotów rozkładowych do Niemiec (ponad 2400), Wielkiej Brytanii (prawie 1800) oraz innych miast w Polsce (ponad 1600).

Pasażerowie najliczniej korzystali z połączeń regularnych do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Włoch. Największe wypełnienie odnotowaliśmy na trasach regularnych do/z: Szwajcarii (94%), Wielkiej Brytanii (94%) oraz Malty (93%).

Pasażerowie czarterowi najchętniej wybierali loty do Grecji, Turcji oraz Bułgarii.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków