WSOSP: Konkurs projektowy „SOLIDWORKS”

Lukasz Zurek aparat konkurs

Kolejna edycja konkursu projektowego „SOLIDWORKS”, organizowanego przez DPS Software, za nami. W tym roku w konkursie po raz kolejny z WSOSP, wziął udział sierż. pchor. Łukasz Żurek reprezentując Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP.

Jego projekt zdalnie sterowanego koperta z innowacyjnym zastosowaniem silnika spalinowego zajął bardzo wysokie miejsce, niestety tuż za podium. Jak twierdzą organizatorzy: „W tym roku wybór laureatów był bardzo trudny, z uwagi na bardzo zbliżony i wysoki poziom prac. Każdy projekt z pierwszej 10 (a w zasadzie 12) otrzymał po kilka głosów w każdej kolejnej turze głosowania. Ostatecznie, na wynik konkursu wpłynęła ocena działu technicznego naszej firmy. Prace z czołówki zostały skrupulatnie przeanalizowane pod kątem techniki modelowania, poprawności złożeń oraz zaawansowania mechanicznego. Po długich dyskusjach zostali wyłonieni zwycięzcy”.

Studencki Konkurs Projektowy znany jest na całym świecie, a informacje o nim publikowane są wielu portalach, blogach czy fanpage’ach. Zwycięskie projekty były pokazywane również na corocznej dużej konferencji „SOLIDWORKS World” organizowanej przez SOLIDWORKS Corp.

Źródło: WSOSP
Autor: mjr Wiesław Świerkowski
Zdjęcie: WSOSP