Lotnisko Katowice: milionowy pasażer w ruchu wakacyjnym

katowice milionowy pasazer czarterowy

Po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska został odprawiony jednomilionowy pasażer czarterowy w skali roku. Wyjątkowym podróżnym został pan Dariusz Dziewiatek, który podróżował z pyrzowickiego lotniska z biurem podróży Itaka na wakacje na Gran Canarię.

Szczęśliwiec otrzymał zestaw ekskluzywnych walizek Samsonite oraz roczny abonament na korzystanie z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parking, ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające Katowice Airport. Ponadto przekazano mu także voucher na wczasy do wykorzystania w biurze podróży Itaka oraz możliwość weekendowego skorzystania z samochodu marki Infiniti ufundowaną przez Centrum Infiniti Sosnowiec.

Letnia siatka połączeń czarterowych z Katowice Airport obejmowała w tym roku rekordowe sześćdziesiąt kierunków, do czternastu państw w Europie, Afryce i Azji, w tym osiem nowości. Na pierwszym miejscu wśród tegorocznych letnich kierunków uplasowała się Grecja z 33% udziałem w rynku, drugie miejsce zajęła Turcja 18%, trzecie Hiszpania z 15%, dalej znalazły się Egipt 13% i Bułgaria 12%.

Równie dobrze jak miniony, zapowiada się przyszłoroczny sezon czarterowy. Już teraz w ofercie pojawiły się pierwsze nowości na letni sezon 2016 roku: po pierwsze hiszpańska wyspa Minorka, po drugie Punta Cana na Dominikanie, która będzie pierwszym bezpośrednim, czarterowym połączeniem dalekodystansowym w historii polskich portów regionalnych.

Od lat jesteśmy liderem rynku czarterowego wśród polskich portów regionalnych, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i liczby kierunków. Rekord który pobiliśmy potwierdza, że konsekwentna współpraca z naszymi partnerami tj. biurami podróży i touroperatorami przynosi bardzo dobre efekty – powiedział Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. Dodał, że: Korzyści w dalszym rozwoju tego rynku przynoszą inwestycje, które zakończyliśmy w tym roku. Szczególnie nowa droga startowa o długości 3 200 metrów, pozbawiła nas ograniczeń w obsłudze samolotów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest ogłoszenie połączenia na Dominikanę, które realizowane będzie z naszego lotniska bez międzylądowań, samolotem szerokokadłubowym.

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice
Zdjęcie: Lotnisko Katowice