Lotnisko Wrocław: Bez kolejek jest łatwiej

lotnisko-wroclaw

Jak to działa? Specjalna aplikacja dostarcza dane o ruchu na lotnisku. Na tej podstawie system prognozuje liczbę pasażerów i wskazuje na przykład, ile stanowisk kontroli bezpieczeństwa otworzyć w danym dniu i o danej godzinie. Dane są na bieżąco uaktualniane z uwzględnieniem zależności między lotami. Wrocławskie lotnisko korzysta z takiego rozwiązania jako pierwsze w Polsce.

– Dzięki systemowi mamy bardzo elastyczną i sprawną organizację obsługi pasażerskiej. Zdecydowanie łatwiej przeciwdziałać tworzeniu kolejek, niż je rozładowywać. Innowacyjny program „Stop kolejkom” opracowaliśmy we współpracy z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Inny inteligentny system usprawnia obsługę bagaży. Z punktu widzenia pasażera liczy się przede wszystkim to, by po przylocie czekać na bagaż jak najkrócej. W Porcie Lotniczym Wrocław dba o to specjalny system informatyczny. W jaki sposób? Monitoruje w czasie rzeczywistym to, co dzieje się między lukiem bagażowym a halą odbioru bagażu i zapobiega powstawaniu wąskich gardeł i zatorów. Innowacyjne systemy Portu Lotniczego Wrocław pozwalają dynamicznie planować taką organizację obsługi podróżnych, która w danym momencie będzie najefektywniejsza.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław