DGRSZ: Dowódca generalny w bazie bazzałogowców

20151005_140831_resized

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych odwiedził Mirosławiec i zapoznał się z formowaniem nowej jednostki – 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych. Wizyta gen. broni Mirosława Różańskiego miała związek z wyznaczeniem na stanowisko dowódcy 12 BBSP płk. pil. Łukasza Andrzejewskiego-Popow, do niedawna oficera Inspektoratu Sił Powietrznych DGRSZ.

Generał Różański rozmawiał o tworzeniu bazy z płk. Andrzejewskim oraz personelem 12 Komendy Lotniska i dywizjonu rozpoznania powietrznego – na bazie obu tych jednostek powstanie do końca 2015 r. 12 BBSP.

Formowanie jednostki wynika z „Programu Operacyjnego na osiągnięcie zdolności operacyjnej do prowadzenia rozpoznania obrazowego w latach 2013-2022”, odpowiednich decyzji MON i rozkazów DGRSZ. Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem baza powstanie stopniowo, w kilku etapach, a jej organizacja etatowa ma docelowo uwzględniać wymogi obsługi zaplanowanych do pozyskania systemów klasy MALE. W bazie będą funkcjonowały eskadry bezzałogowców średniego zasięgu, krótkiego zasięgu oraz MALE.

Źródło: DGRSZ

Autor: ppłk Artur Goławski

Zdjęcie: DGRSZ